ارتش ملی لیبی مواضع الوفاق در شرق مصراته را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ارتش ملی لیبی بامداد جمعه 29 ماه‌ مه 2020 مواضع شبه‌نظامیان الوفاق در محور ابوقرین در شرق مصراته را بمباران کردند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» و «الحدث» جنگنده‌های ارتش ملی لیبی جمعه مواضع شبه‌نظامیان الوفاق مورد حمایت ترکیه را در محور ابوقرین در شرق مصراته بمباران کردند.

نبرد میان نیروهای ارتش ملی لیبی و شبه‌نظامیان الوفاق پنج‌شنبه در تعدادی از محورهای جنوب طرابلس پایتخت شدت یافت که طی آن سامانه‌های دفاع هوایی ارتش موفق شدند یک پهپاد انتحاری ترکیه را رهگیری و سرنگون کنند.

همچنین یک روز پس از کنترل ارتش بر محور الکاریزما و پیشروی آن به سوی محور فرودگاه و در حالی که منابع مختلف نظامی از یورش تعدادی از گردان‌های نظامی و سامانه‌های دفاع هوایی به سوی شهر مصراته خبر دادند، درگیری‌هایی با سلاح‌های سنگین میان دو طرف درگیری در محورهای عملیاتی الرمله، عین زاره، وادی الربیع و الخلاطات در جنوب طرابلس به وقوع پیوست.

افزون بر این شاهدان عینی از شنیده شدن صدای درگیری‌ها با اسلحه‌های سنگین و توپخانه در شهرک‌های جنوبی پایتخت خبر دادند، دیگر شاهدان عینی نیز به پروازهای گسترده پهپاد‌های ترکیه بر فراز طرابلس پایتخت لیبی اشاره کردند.

خبرنگار العربیه‌ و الحدث همچنین گفت که درگیری‌های خشونت‌بار میان نیروهای ارتش ملی لیبی و تشکیلات وابسته به دولت الوفاق مورد حمایت آنکارا و مزدوران سوری اعزامی از ترکیه به وقوع پیوسته‌اند.

این درگیری‌ها در مناطق وادی الربیع، عین زاره و مسیر فرودگاه، الرمله پس از آن روی ‌داد که در این مناطق طی ساعات اول صبح فعالیت‌های نظامی گزارش نشد.

همچنین تبادل آتش توپخانه‌ای در دره وادی الربیع میان نیروهای ارتش ملی و گروههای الوفاق روی داد.

این تبادل آتش توپخانه‌ای پس از آن‌ روی داد که نیروهای کمکی از پایگاه الجفره برای حمایت از ارتش ملی لیبی اعزام شده بودند که در این هنگام نیروهای الوفاق تلاش ‌کردند تا به تمرکزهای ارتش ملی لیبی در منطقه واقع در جنوب شرق طرابلس حمله کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید