فرمانده حوثی که می‌گفت از کرونا نترسید، بر اثر کرونا مُرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان عالیرتبه پیکارجویان حوثی یمن، پس از آنکه در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده و گفت که از کرونا نمی‌ترسد و مرگ در میدان نبرد را بر مردن بر اثر کرونا ترجیح می‌دهد، به دلیل ابتلا به این ویروس در خانه‌اش در صنعا، پایتخت اشغال شده یمن درگذشت.

شفیع ناشر، مشاور وزیر امور خارجه شبه‌نظامیان حوثی چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد و گفت ترجیح می‌دهد به جای آنکه مثل چهارپایان در خانه به دلیل ویروس کرونا بمیرد، ترجیح می‌دهد، در میدان‌های نبرد جان خود را از دست دهد.

منابع یمنی تاکید کردند، مردی که روزگاری می‌گفت « به جای اینکه مثل چهارپایان در خانه‌ات بمیری، بهتر است راهی میدان نبرد شوی و در جبهه بمیری» روز دوشنبه 25 مه 2020 به دلیل کرونا در صنعاء جان باخت.

مرگ شفیع ناشر باعث شد فیلم سخنان او بارها در شبکه‌های اجتماعی منتشر و بازنشر شود. او این سخنان را در ابتدای ماه مارس در یکی از شبکه‌های وابسته به حوثی‌ها گفت تا جوانان یمنی را ترغیب به مشارکت در جنگ کند.

مرگ مردی که جوانان را به جبهه می‌فرستاد ولی خود در خانه‌اش جان باخت، بار دیگر نگاه‌ها را به این سو جلب کرد که حوثی‌ها شهروندان را به مقتلگاه جنگ فرستاده و خود در خانه‌هایشان پنهان شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم