کشته شدن دو تن از فرماندهان داعش در حمله هوایی در شرق سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش که ایالات متحده آمریکا رهبری آن را بر عهده دارد شنبه 23 ماه مه 2020 از کشته شدن دو تن از فرماندهان گروه داعش در حمله‌ هوایی این هفته در شرق سوریه خبر داد.

به گزارش العربیه فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای توضیح داد که احمد عیسی اسماعیل الزاوی و احمد عبد محمد حسن الجغیفی از فزماندهان داعش در 17 ماه مه جاری در حمله هوایی مشترکی به مواضع گروه داعش در استان دیرالزور سوریه کشته شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که الزاوی مسئولیت نشر و اطلاع‌رسانی دستورات تروریستی از سوی فرماندهان داعش و رساندن آن به عناصر این گروه تروریستی در شمال بغداد را بر عهده داشته است.

این بیانیه افزود الجغیفی که با نام ابوعمار نیز مشهور است پیش از این «مسئول بزرگی در پشتیبانی و امدادهای داعش را بر عهده داشته و در این راستا مسئولیت عملیات ایمن‌سازی و انتقال اسلحه و مواد مورد نیاز برای ساخت تله‌های انفجاری و ضد نفر در تمامی مناطق عراق و سوریه را برعهده داشت».

در بیانیه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش همچنین گفته شده که حذف این دو عنصر حمله‌های آینده این گروه علیه غیرنظامیان بی‌گناه و شرکای امنیتی در تمام منطقه را به تعطیلی خواهد کشاند.

در بیانیه ائتلاف بین المللی همچنین آمده است که « نیروهای شرکت کننده در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش همچنان به فشارهای خود علیه این گروه برای ممانعت از بازگشت مجدد آنها ادامه خواهند داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید