فرزندان جمال خاشقجی قاتل پدرشان را عفو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرزندان جمال خاشقجی امروز جمعه 21 ماه مه 2020 کسی که پدرشان را کشته را عفو کردند.

صلاح خاشقجی فرزند جمال خاشقجی در حساب کاربری‌اش بر شبکه «توئیتر» نقل کرد، آنها به عنوان فرزندان جمال خاشقجی در این شب با فضیلت از این ماه پر فضیلت و برای درگاه خداوند تعالی برای کسی که پدرشان را به قتل رسانده است اعلام عفو می‌کنند.

فرزندان خاشقجی همچنین افزودند:« همه ما به درگاه خداوند عز و جل امیدوار و از او طلب اجر می‌کنیم».

دادستان کل سعودی پنجشنبه 15 نوامبر 2018 اعلام کرده بود که برای 5 تن از متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، درخواست صدور حکم اعدام کرده است.

دادستانی کل سعودی اعلام کرد لایحه اتهامی علیه 11 تن در پرونده قتل جمال خاشقجی صادر شد که در این زمینه 21 مورد بازجویی قرار گرفتند.

دادستانی کل سعودی در آن هنگام همچنین اعلام کرد که پرونده قتل خاشقجی را همزمان با ادامه تحقیقات با سایر بازداشت شدگان و برای رسیدن به حقیقت اوضاع‌شان و نقش‌های‌‌شان به دادگاه ارجاع داده و خواستار آن شد کسانی از افراد بازداشت شده که دستور قتل را صادر کرده و اقدام به قتل کردند که تعدادشان 5 نفر است، اعدام شوند و بقیه متهمان هم به مجازات شرعی که سزاوارش هستند، برسند.

بنا بر این اعلام به دستور معاون رئیس اطلاعات سابق سعودی تیمی برای بازگرداندن خاشقجی تشکیل شد و یک مشاور سابق در تهیه طرح عملیات بازگرداندن خاشقجی مشارکت داشت.

داستانی کل سعودی گفت که «فرمانده تیم بازگرداندن خاشقجی هنگامی که در متقاعد کردن او ناکام ماند، تصمیم به قتل او گرفت».

بنا بر اعلام دادستانی: «طی تحقیقات به روشی که در آن قتل صورت گرفت، آگاهی یافتیم. ابتدا درگیری روی داد و پس از آن، دوز بالایی از مواد مخدر به خاشقجی تزریق شد که به مرگش انجامید. بعد از قتل، جنازه‌ قطعه قطعه و به خارج از کنسولگری منتقل شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید