مصر در جستجوی 20 نفر که به امامت پیش‌نماز مبتلاء به کرونا نماز خواندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برغم هشدارهای پیاپی مسئولان مصری در مورد لزوم رعایت تدابیر و پروتکل های بهداشتی مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، برخی از مناطق این کشور هنوز هم شاهد « استثناهایی» از این أصول و پروتکل ها و تجمع های مردم به دلایل گوناگون مانند برپایی نماز یا مراسم إفطار یا دیگر موارد است.

در این راستا عادل الغضبان، استاندار پورسعید مصر فاش کرد که پیش نماز یکی از مساجد این منطقه در حالی که مبتلا به کرونا بوده، به همراه 20 نماز گزار، نماز جماعت به جای آورده است.

به گزارش رسانه ها، الغضبان شامگاه جمعه 15 مه، عنوان کرد که عضو هیات امنای مسجد «مریم القطریه»، نماز جماعت را با 20 نمازگزار برپا کرده و باعث انتقال ویروس کرونا به تمامی اعضای یک خانواده شده و گروه های نظارت در اداره بهداشت، در تلاش برای دسترسی به افرادی هستند که پشت سر این عضو هیات امنای مسجد، نماز گزارده اند.

استاندار این منطقه ضمن هماهنگی با وزارت بهداشت، پیگیر آماده سازی های فنی و اداری کارکنان داخل مجتمع جوانان این شهر است تا این مکان بتواند، پذیرای موارد ابتلاء به ویروس کرونا باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد که روند کاری در شهر پورسعید بشکل روزانه دنبال شده و مرتبا دستور العمل های لازم در مورد ادامه روند نظافت و استریل و ضد عفونی کردن اطراف شهر به شکل روزانه و تمام وقت، صادر می گردد.

شایان ذکر است، الازهر مصر چند روز پیش اعلام کرد که نماز های تراویح و تهجد در مساجد مصر تا پایان ماه رمضان، از طریق رادیو تلویزیون، پخش خواهد شد؛ به این شکل که این دو نماز صرفا با مشارکت ائمه جماعت و کارگزاران مساجد، با رعایت تمامی پروتکل های لازم جهت حفظ سلامت کارگزاران از ابتلاء به کرونا، برگزار خواهند شد.

الازهر پیشتر نیز اعلام کرده بود که توقف برگزاری نمازهای جمعه و جماعت برای حفظ سلامت مردم از همه گیر کرونا، جایز است.

این در حالی است که مصر روز جمعه مه، از ثبت 399 مورد تازه ابتلاء به کووید 19 خبر داد که بدین ترتیب شمار مبتلایان در این کشور به 11228 مورد رسیده و 21 نفر نیز در روز جمعه، جان باختند که شمار جان باختگان ناشی از کرونا را به 592 مورد رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم