ائتلاف عربی: علی‌رغم نقض‌های حوثی‌ها به آتش‌بس پایبندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن پنج‌شنبه 14 ماه مه 2020 ضمن اعلام این که شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته در 40 مورد آتش‌بس اعلام شده در یمن را نقض کرده‌اند، تاکید کرد که ائتلاف علی رغم نقض‌های حوثی‌ها همچنان به آتش‌بس پایبند خواهد ماند.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد که موارد نقض آتش‌بس یمن از سوی حوثی‌ها تاکنون به 3308 مورد رسیده است.

ائتلاف ضمن اشاره به اینکه نقض آتش‌بس از سوی شبه‌نظامیان حوثی‌ها شامل اقدامات نظامی ستیزه‌جویانه، کاربرد سلاح‌های سبک و سنگین و پرتاب موشک‌های بالستیک است، تاکید کرد علی‌رغم این اما ائتلاف همچنان به آتش‌بس اعلام شده در یمن پایبند است و از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل متحد به یمن حمایت می‌کند.

ائتلاف عربی نیز اعلام کرد:«علی‌رغم داشتن حق مشروع برای واکنش در وضعیت‌های دفاع از خود، بالاترین درجات خویشتن‌داری در قواعد درگیری را رعایت می‌کنیم».

«توافقی فراگیر»

از سویی مارتین گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن پنج‌شنبه با اعلام این‌که سازمان ملل‌متحد نقشه‌ راه واقع‌بینانه‌ای به طرف‌های یمنی ارائه داده است گفت که آتش‌بس اعلام شده در یمن جزئی از توافق فراگیرتری است.

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن ضمن ابراز تشکر از ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی بابت تمدید آتش‌بس در یمن افزود که دولت قانونی یمن و حوثی‌ها درباره پیشنهادهای بین‌المللی ابراز تمایل به همکاری کردند.

گریفتس ضمن ابراز نگرانی درباره تحولات اوضاع در جنوب یمن تاکید کرد که دولت قانونی یمن با نگاهی مثبت با راه‌حل‌های پیشنهادی تعامل می‌کند.

فرستاده سازمان ملل ضمن تاکید بر ضرورت دستیابی به توافق در یمن که منجر به تشکیل دولت منتخب شود از شورای انتقالی جنوبی خواست تا به اجرایی کردن توافق ریاض در یمن پایبند شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید