سعودی عبور و مرور در روزهای عید فطر را کاملا منع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 12 می 2020 اعلام کرد در راستای مبارزه با انتشار ویروس کرونا همه اقدامات پیشگیرانه فعلی تا پایان ماه رمضان ادامه یافته و از 30 رمضان تا 4 شوال قوانین منع کامل آمد و شد اجرا می‌شود.

خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی به نقل از یک مقام مسئول در وزارت کشور اعلام کرد در راستای اجرای رهنمودهای خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی، این وزارت با هماهنگی دیگر نهادهای ذی‌ربط وظیفه اجرای قوانین ممنوعیت رفت و آمد را بر عهده خواهد داشت.

برهمین اساس تصمیمات ذیل در وزارت کشور سعودی اتخاذ شد.

اولا: درباره دوره زمانی پنج‌شنبه 21 رمضان 1441 تا روز جمعه 29 رمضان 1441

فعالیت‌های اقتصادی و تجاری که براساس قوانین فعلی اجازه فعالیت یافته بودند و آنها که در اوامر شاهانه‌ مورخ در 2 رمضان 1441 به آنها اشاره شد، با رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه به کار خود ادامه خواهند داد.

رفت و آمد به مدت 8 ساعت در روز، از ساعت 9 صبح تا 5 عصر در همه شهرهای سعودی به جز شهر مکه با تاکید بر ضرورت التزام افراد به اجرای اقدامات پیشگیرانه کماکان آزاد است.
رفت و آمد در شهر مکه مکرمه کماکان ممنوع است.

ورود و خروج به شهرها و مناطقی که دستور قرنطینه آنها صادر شده، کماکان ممنوع است.

دوما: درباره دوره زمانی از روز شنبه 30 رمضان 1441 تا روز چهارشنبه 4 شوال 1441

رفت و آمد در همه شهرها و مناطق سعودی ممنوع خواهد بود.

کماکان بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید می‌شود و تجمع بیش از 5 نفر ممنوع است. این ممنوعیت‌ها براساس دستورالعمل منع تجمعات که از سوی وزارت کشور در 14 رمضان صادر شد، بوده و تخلف و سرپیچی از آن مجازات در پی خواهد داشت.

وزارت کشور سعودی از همه افراد و نهادها می‌خواهد کاملا به اوامر صادره که برای حفاظت از سلامت عمومی و منع انتشار ویروس کرونا صادر شده، پای‌بند بوده، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از هر گونه تجمعی در هر مکانی و به هر شکلی اجتناب کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم