آرامکو تولید نفت روزانه سعودی را یک میلیون بشکه دیگر کاهش می‌دهد

افزایش قیمت‌ نفت در پی اعلام کاهش کلی 4.8 میلیون بشکه‌ای تولید روزانه سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع مسئول در وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 11 ماه مه 2020 اظهار داشت که این وزارتخانه به شرکت نفت سعودی آرامکو دستور داده تا علاوه بر میزان کاهش تولید پایه‌ای که این پادشاهی بنا به توافق اخیر اوپک پلاس در 12 آوریل 2020 به اجرای متعهد شده، تولید نفت خام خود در ماه ژوئن آینده را به مقدار داوطلبانه و اضافی یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در پی دستور وزارت انرژی سعودی به آرامکو مبنی بر کاهش اضافه و داوطلبانه‌ یک میلیون بشکه نفت در روز قیمت نفت خام برنت به بالای 31 دلار افزایش یافت.

بنا به خبرگزاری سعودی حجم کاهش روزانه تولید نفتی که سعودی در مقایسه با تولید در ماه آوریل به انجام آن متعهد خواهد بود با رکوردی جدید به حوالی 4.8 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. و بر این اساس میزان تولید نفت خام سعودی پس از کاهش‌های پایه و داوطلبانه تولید به سطح 7 میلیون و 492 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

وزارت انرژی سعودی همچنین از شرکت نفت دولتی سعودی، آرامکو خواسته تا ضمن توافق با طرف‌های معامله سطح تولید نفت خام روزانه این کشور در ماه مه جاری را نیز به 8,492 بشکه در روز کاهش دهد.

این منبع مسئول تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی از این کاهش اضافی در تولید نفت، هدف تشویق کشورهای مشارکت کننده در توافق اوپک پلاس و سایر کشورها را دنبال می‌کند تا به میزان درصدهای کاهش تولید خود در چارچوب توافق اخبر پایبند بمانند و افزود که این اقدام سعودی همچنین در راستای تلاش‌های ریاض برای حمایت از ثبات در بازارهای انرژی جهان است.

اوپک پلاس در ماه آوریل گذشته به توافقی تاریخی برای کاهشی به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز در تولید نفت دست یافت که مقرر شد از ابتدای ماه مه 2020 و به مدت دو ماه تا پایان 30 ژوئن 2020 به مورد اجرا درآید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید