نیروهای الوفاق لیبی برای حمله سومی به پایگاه هوایی الوطیه آماده می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای دولت الوفاق لیبی دو روز پس از ناکامی در یورش به پایگاه هوایی الوطیه و عدم موفقیت‌شان در خارج کردن این پایگاه از دست ارتش ملی لیبی، شنبه 9 ماه مه 2020 همچنان در تلاش‌اند با بسیج و تجمع نیروها حمله سومی را به پایگاه هوایی الوطیه در غرب کشور انجام دهند.

یک مقام نظامی مسئول در اداره شناسایی و پیگیری در فرماندهی کل ارتش ملی در گفتگویی اختصاصی با «العربیه.نت» و «الحدث.‌نت» گفت که نیروهای الوفاق امکانات انسانی و نظامی‌شان در مناطق نزدیک به مقر پایگاه هوایی الوطیه را بسیج کرده تا مجددا حمله سومی را به پایگاه العربیه آغاز کنند.

این مقام لیبی ضمن اعلام این که تجمع‌های نیروهای الوفاق در اطراف شهر جمیل و دقیقا در مناطق ارکاریک و حشانه و مناطق دیگری در فاصله 2 کیلومتری پایگاه الوطیه مستقر شده‌اند، تاکید کرد محیط اطراف پایگاه الوطیه «امن و تحت کنترل ارتش ملی لیبی است که تمامی تحرکات «دشمن» را زیر نظر گرفته و آماده واکنش در این زمینه است». او نیز اشاره کرد آنچه در روزهای گذشته اتفاق افتاده « تنها آغاز جنگ است».

ارتش ملی لیبی سه شنبه 5 ماه مه 2020 حمله نیروهای شبه‌نظامی الوفاق به پایگاه نظامی الوطیه که تحت پوشش هوایی ترکیه انجام شده را دفع کرد، این دومین حمله ناکام نیروهای الوفاق در کمتر از یک ماه بوده است.

رسانه‌های وابسته به ارتش ملی لیبی با انتشار جزئیاتی اعلام کردند که نیروهایی از شبه‌نظامیان الوفاق صبح سه‌شنبه و با پشتیبانی هوایی ترکیه تلاش‌هایی را برای حمله به پایگاه نظامی الوطیه در غرب طرابلس پایتخت انجام دادند.

پایگاه نظامی «الوطیه» که پیش از این پایگاه نظامی عقبه بن نافع نام داشت در جنوب العجیلات از توابع منطقه الجمیل در غرب لیبی است. این پایگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پوشش هوایی را برای نیروهای زمینی در منطقه فراهم می‌کند.

پایگاه هوایی «الوطیه» تمامی منطقه غرب لیبی را پوشش داده و توان ایجاد درگیری هوایی علیه اهدافی نظامی نه تنها در طرابلس بلکه در اطراف لیبی را هم دارد.

این پایگاه هوایی همچنین تنها پایگاه هوایی در لیبی است که فقط محل استقرار هواپیماهای نظامی و غیر تجاری است و ظرفیت استقرار 7 هزار نظامی را داشته و در گذشته نیز مرکز عملیات ناوگان هوایی جنگنده‌های از نوع میراژ بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید