پادشاهی سعودی از تشکیل دولت جدید عراق استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 7 ماه مه 2020 ضمن استقبال از تشکیل دولت عراق به ریاست مصطفی الکاظمی، برای نخست وزیر جدید، موفقیت در اداره دولت و تحقق آرمان‌های ملت عراق و برقراری حاکمیت، امنیت و ثبات در این کشور را آرزو کرد.

وزارت خارجه سعودی با اعلام حمایت از عراق و ایستادگی در کنار این کشور برادر بر آمادگی‌‌اش برای همکاری با دولت جدید عراق بر اساس همکاری و احترام متقابل، روابط تاریخی و منافع مشترک تاکید کرد.

وزارت خارجه سعودی همچنین برای تقویت روابط میان دو کشور و دو ملت برادر در تمامی زمینه‌ها و در راستای تحقق امنیت و ثبات منطقه به دور از دخالت‌های خارجی ابراز آمادگی کرد.

از سویی خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی به مناسبت تشکیل دولت جدید عراق و کسب اعتماد پارلمان این کشور پیام تبریکی را به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق فرستاد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان در این پیام تبریک گفت:« به مناسبت تشکیل دولت جدید به ریاست شما و کسب اعتماد شورای نمایندگان در جمهوری عراق، باعث خوشحالی ما است که به نام ملت و دولت پادشاهی عربی سعودی و به نام خودم با تقدیم زیباترین تبریک‌ها، بهترین آرزوها را برای توفیق و پایداریتان خواهانیم و از خداوند عز وجل برای شما توفیق در هر آنچه برای عراق و مردم برادر آن خیر به همراه داشته باشد، را مسئلت می‌کنیم».

در همین راستا شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد سعودی نیز نامه تبریکی به مصطفی الکاظمی ارسال کرد که در آن آمده است:« باعث سعادت اینجانب است که به مناسبت تشکیل دولت جدید عراق به ریاست جنابعالی و کسب اعتماد پارلمان عراق زیباترین تبریک‌ها را به شما تقدیم و بهترین آرزوها را برای عراق و ملت برادر آن جهت تحقق توسعه و ثبات روزافزون، ابراز دارم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم