ارتش لیبی: سرنگونی دو پهپاد ترکیه که در مسیر بمباران پایگاه الوطیه بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش لیبی طی دو ساعت، موفق به سرنگون سازی دو پهپاد ترکیه شد که درحال اجرای حمله هوایی به پایگاه الوطیه بودند.

ارتش لیبی همچنین اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور، حملات گسترده‌ای را علیه اهدافی در شرق شهر مصراته انجام داده و شماری از مناطق استقرار گروه‌های وابسته به ترکیه و زاعه‌های اسلحه را بمباران کردند.

بخش اطلاعات نظامی فرماندهی کل ارتش لیبی در بیانیه شامگاه پنجشنبه 7 مه اظهار داشت: «یک سری از حملات هوایی، مراکز تمرکز تجمع های شبه نظامیان و همچنین زاغه‌های اسلحه و مهمات را هدف قرار داده و تعدادی از حملات هوایی نیز علیه مناطق داخلی مزارعی انجام گرفت که محل استقرار این گروه ها در منطقه القداحیه در جنوب بوقرین، قلمداد می‌شوند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این عملیات هوایی، در چارچوب اقدامات نیروی هوایی ارتش لیبی است که مبتنی بر اجرای عملیات «پرندگان ابابیل» بوده که تا این لحظه در بمباران اماکن استقرار نیروهای الوفاق، همچنان ادامه دارد.»

به گفته منابع نظامی، در این بمباران، زاغه های سلاح و مهمات پیشرفته ترکیه، هدف قرار گرفتند که اخیرا برای شبه نظامیان طرفدار ترکیه ارسال شده تا در عملیات نظامی آینده علیه ارتش لیبی، مورد استفاده قرار بگیرند.

این عملیات یک روز پس از 10 بار بمباران مقر دانشکده نظامی در شهر مصراته، کانون حضور شبه نظامیان مزدور و اتاق مرکزی عملیات نظامی ترکیه در خاک لیبی، انجام گرفت.

طرفین درگیری در لیبی، شروع به گرد آوردن نیروهای خود برای یک نبرد نظامی کرده اند که چه بسا بزرگترین عملیات نظامی از زمان آغاز جنگ در طرابلس باشد.

ارتش لیبی که در حومه پایتخت استقرار یافته، نیروهای کمکی را فراخوانده است، در حالی که دولت الوفاق همچنان به بسیج پیکارجویان خود و حمایت از آنها با سلاح و مزدوران مسلح سوری، ادامه می دهد تا طرح های نظامی تازه ای را علیه مواضع ارتش لیبی، به مورد اجرا بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید