یک عنصر اطلاعاتی لبنانی پس از قتل دوست دخترش بلافاصله خودکشی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لبنان در نخستین ساعات دوشنبه 4 مه 2020، شاهد جنایت دو گانه‌ای بود که یه دست یکی از مامورات اطلاعات ارتش لبنان با رتبه سرجوخه انجام شد که دوست دختر خود را که در مینی مارکت یک پمپ بنزین در منطقه سد بوشریه در 7 کیلیومتری شرق بیروت کار می‌کرد، در محل کارش با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خودش هم همانجا با تیراندازی به جمجمه خود، به زندگیش پایان داد.

ساعت 7:14 دقیقه بود که تصاویر این حادثه در دوربین مداربسته داخلی این مینی مارکت، ضبط شد و بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی انتشار یافت و العربیه نت به بخشی از اطلاعات مربوط به این حادثه دست یافت؛ از جمله اینکه نام قاتل انتحاری، الیاس آنتوان سالم است که در منطقه ارامنه حومه شمالی بیروت موسوم به برج حمود ساکن بود که مکان اقامت دوست دختر مقتولش، ماري إيلين خارمانويكيان، شهروند لبنانی ارمنی تبارنیز بود.

Advertisement

صحنه‌های ضبط شده در این دوربین مدار بسته، بلافاصله تبدیل به ویدوئی بدون صدا شد که در سایت‌های شبکه اجتماعی میان لبنانی‌ها دست به دست گردید. در این ویدئو دیده می‌شود که قاتل و مقتول در داخل این مینی مارکت، درحال مشاجره هستند و به ناگهان الیاس سالم، طپانچه را از کمر در آورده و به سمت قربانی نگون بخت گرفته که دستکش به دست از بیم کرونا در کنار دوست پسر خود ایستاده، بدون این که بداند همین دوست پسرش از ویروس کرونا، مرگبارتر است.

این صحنه مشاجره به اقدام عنصر اطلاعات در گرفتن اسلحه به سمت صورت دوست دختر می‌رسد که دو دستش را بالا برده و به التماس از او می‌خواهد، این کار را نکند اما الیاس سالم، توجهی به درخواست او نکرده و صورتش را با شلیک گلوله، خرد کرد و جسد بی‌جان دختر نقش زمین گردید. سپس سالم در کمتر از دو ثانیه با شلیک گلوله‌ای به جمجمه خود، خودکشی کرد و بر زمین افتاد.

انگیزه‌های عاطفی و روابط خصوصی

فقط یک سایت اخبار داخلی لبنان به نام «لبنان 24 »، اظهار داشت که برأساس اطلاعات امنیتی، «زمینه قتل به دلیل انگیزه‌های عاطفی و روابط خصوصی بوده است» اما ماهیت این روابط را روشن نکرد.

برأساس گزارش‌ها، نیروهای امنیتی بلافاصله در مکان جنایت حضور یافته و با بستن آن، تحقیقات خود را آغاز کردند.

خبر این جنایت در سایت‌های خبری به این شکل بازتاب یافت که «قاتل از طریق نشر یک سری کلیپ‌ها که در استوری» واتساپ انتشار داده بود، با قصد قبلی مرتکب این جنایت شده اما العربیه نت این موضوع را پیگیری کرد ولیبه اطلاعات به درد بخوری دست نیافت.

العربیه نت همچنین احتمال این که قاتل یا مقتول، حساب کاربری خاصی در یکی از پلاتفرم‌های اینترنتی داشته باشند را نیز بررسی کرد تا مگر عکسی از آنها به جز تصاویر کارت‌های شاسائی پیدا شده درکنار جسد شان، بیابد ولی چیزی نیافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید