پایتخت سعودی در روزهای کرونازده شاهد 500 ازدواج از راه دور بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد از زمان آغاز قرنطینه مربوط به کرونا تا کنون بیش از 500 ازدواج از راه دور در این کشور ثبت شده و زوجین با استفاده از درگاه آنلاین ویژه‌ای که برای اینکار راه‌اندازی شده و بدون حضور در نهادهای رسمی، ازدواج خود را ثبت کردند.

براساس اعلام وزارت دادگستری سعودی در ریاض، پایتخت این کشور از 16 مارس تا کنون 542 ازدواج از راه دور صورت گرفته است. درگاه "ناجز" که از 16 مارس برای اینکار راه‌اندازی شد، امکان طی کردن روال قانونی ثبت ازدواج بدون نیاز به حضور زوجین در دفاتر ازدواج را فراهم می‌کند.

هدف از راه‌اندازی سامانه "ازدواج آنلاین" در سعودی که از سوی وزارت دادگستری این کشور راه‌اندازی شد، تسهیل روند ثبت عقد ازدواج رسمی و تایید آن در وزارت دادگستری، به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه به دفاتر ازدواج است.

در این سامانه افراد خود می‌توانند عاقد رسمی خود را انتخاب کرده و زمان مناسب را با او هماهنگ کنند و همه شروط عقد به صورت آنلاین در اختیار زوجین قرار گرفته و پس از موافقت آنها، خطبه عقد از سوی عاقد خوانده و ازدواج رسمی آنها ثبت می‌شود.

امکان بررسی آنلاین آزمایش‌های ازدواج زوجین، بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان نیز از دیگر مزایای این سامانه است و ازدواج‌هایی که در سامانه آنلاین ناجز ثبت شوند، به صورت خودکار در اداره ثبت احوال به ثبت رسیده و سند ازدواج رسمی برای زوجین صادر می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید