جانشین وزیر دفاع سعودی: امنیت مردم یمن در رأس اولویت‌های ما است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی دوشنبه 27 آوریل 2020 تاکید کرد که امنیت و ثبات یمن در رأس اولویت‌های پادشاهی عربی سعودی است و این پادشاهی همواره برای تحقق این هدف تلاش و اقدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) جانشین وزیر دفاع این پادشاهی در «توئیتر» گفت «بیانیه ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن و در مقدمه آن پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی در واکنش به اعلامیه تعجب‌برانگیز شورای انتقالی جنوبی، بر تلاش‌ها و اقدام‌های دائمی در حمایت از امنیت و ثبات یمن، بازگشت اوضاع به وضعیت عادی، اجرایی کردن توافق ریاض، حمایت از دولت قانونی و خدمت به مردم یمنی برادر، تاکید می‌کند».

شاهزاده خالد بن سلمان توضیح داد که « تسریع در اجرایی شدن توافق ریاض مسئولیت ملی است که بر عهده دو طرف‌ امضا کننده آن و در راستای اجرایی شدن توافق ریاض در جهت تحقق آرمان‌های مردم یمن و تمایل آنها برای رسیدن به صلح در سایه تلاش‌های انجام شده و مستمر ائتلاف در حمایت و تشویق دو طرف برای اجرایی شدن توافق ریاض و عدم انجام هر گونه اقدام‌های تنش‌‌زای مخالف توافق ریاض است».

شاهزاده خالد افزود«پادشاهی عربی سعودی، مردم یمنی برادر، حمایت از امنیت و ثبات کشورشان و بازگرداندن ساختارهای حکومتی‌شان را رأس اولویت‌های خود قرار داده و از طرفین توافق می‌خواهد تا در بازگشت نمایندگان‌شان به کمیته‌ها، کارگروه‌ها و اتاق‌های عملیات مشترک تحت نظارت ائتلاف برای اجرایی کردن توافق برای یمنی که منافع آن بالاتر از هر منافع دیگر قرار گیرند، تسریع ایجاد کنند».

او همچنین افزود: « پادشاهی عربی سعودی هر تلاشی را برای مردم یمنی برادر، مداوای درد‌های‌شان و سعادتمندی‌شان در مکانی که نه نزاع و نه هرج و مرج باشد، مبذول داشته و می‌دارد و برای این منظور تلاش می‌کنیم تا تمامی حمایت‌ها را برای تحقق امنیت و ثباتی که خواهانند، به عمل آوریم».

این در حالی است که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن و در مقدمه‌ آنها پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی دوشنبه بر ضرورت بازگشت اوضاع به وضعیت سابق پیش از اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی شورای انتقالی در بیانیه اخیر آن در پی تحولات و حوادث پیش آمده، در (عدن) پایتخت موقت و بعضی از استان‌های جنوبی جمهوری یمن، تاکید کرد.

ائتلاف عربی ضمن اشاره به استقبال گسترده بین‌المللی و حمایت مستقیم سازمان ملل متحد، بر ضرورت لغو هر گونه اقدام مخالف توافق ریاض و تسریع در اجرایی شدن آن، تاکید کرد.

ائتلاف عربی نیز ضمن دعوت به توقف هر گونه فعالیت‌ها یا تحرکات تنش‌آمیز، خواستار بازگشت فوری و بدون تاخیر به روند تکمیل اجرایی شدن توافق ریاض و ترجیح منافع مردم یمن بر هر منافع دیگر و تحقق اهداف بازگشت حکومت، پایان دادن به کودتا و رویارویی با سازمان‌های تروریستی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم