سعودی: برای کنترل بازار نفت آماده اتخاذ تدابیر اضافی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 21 آوریل 2020 از آمادگی خود برای اقدامات اضافی با همکاری اوپک پلاس و دیگر تولیدکنندگان نفت برای کنترل بازار خبر داد.

این تصمیم سعودی در جلسه شورای وزیران این کشور که به ریاست خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی و رئیس شورای وزیران برگزار شد، اتخاذ شد.

Advertisement

ماجد بن عبدالله القصبی، سرپرست وزرات اطلاع‌رسانی سعودی گفت که شورای وزیران بر تلاش دائم سعودی برای باثبات‌سازی بازارهای نفت و التزام همکاری نزدیک این کشور با روسیه برای کاهش تولید برنامه‌ریزی‌شده در دو سال آینده تاکید کرد. این کشور همچنین با زیرنظر گرفتن دقیق بازارهای نفتی آماده است با همکاری کشورهای عضو اوپک پلاس و دیگر تولیدکنندگان اقدامات اضافی برای تثبیت بازار انجام دهد.

در سوی مقابل روسیه کاهش قیمت نفت را فاجعه‌بار نداشت ولی گفت حاضر است با تولیدکنندگان بزرگ نفت گفتگو کند تا در صورت لزوم تولید نفت کاهش داده شود.

روز دوشنبه قراردادهای کوتاه مدت خرید نفت آمریکا برای اولین بار در تاریخ قیمت منفی به خود گرفت. در پی انتشار ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای خرید نفت، توان ذخیره‌سازی آمریکا به حداکثر خود رسید و نفت این کشور با کاهش قیمتی 306 درصدی به منفی 37.63 دلار برای هر بشکه رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم