ائتلاف عربی: حوثی‌ها موشک بالستیک به سوی شهر مأرب یمن پرتاب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه 17 آوریل 2020 اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی یک موشک بالستیک به سوی اماکن مسکونی و غیرنظامیان در شهر مأرب یمن پرتاب کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن که رهبری آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد، اعلام کرد «شبه‌نظامیان تروریست حوثی رأس ساعت (22:52) شامگاه جمعه یک موشک بالستیک را به سوی شهر مأرب و برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و اماکن مسکونی پرتاب کردند».

سرهنگ المالکی توضیح داد که تنش‌زایی شبه‌نظامیان تروریست‌ حوثی در استفاده از موشک‌های بالستیک و هدف قرار دادن غیرنظامیان و اماکن مسکونی شهری دلیلی بر مخالفت این گروه شبه‌نظامی با تمامی تلاش‌ها، طرح‌های آتش‌بس و کاهش تنش است که آخرین‌شان طرح فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف در اعلام آتش‌بس دو هفته‌ای در یمن است.

سرهنگ المالکی تبیین کرد که فرماندهی مشترک ائتلاف با بالاترین درجات به خویشتن‌داری در قواعد درگیری ادامه داده و حق واکنش و دفاع از خود همراه با اتخاذ تدابیر لازم برای محافظت از غیرنظامیان در داخل یمن در برابر اقدامات خشونت‌آمیز شبه‌نظامیان تروریست حوثی را برای خود محفوظ می‌دارد.

المالکی همچنین بر ادامه تعهد ائتلاف عربی به اعلام آتش‌بس و حمایت از سعی و تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر در این کشور ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در 8 آوریل جاری آتش‌بس فراگیر دو هفته‌ای را در یمن و برای مقابله با پیآمدهای شیوع ویروس کرونا در این کشور اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم