.
.
.

کمک 500میلیون دلاری سعودی به سازمان‌های بین‌المللی برای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی عربی سعودی که ریاست دوره‌ای گروه 20 اقتصاد برتر جهان را بر عهده دارد، پنج‌شنبه 16 آوریل 2020 اعلام کرد که مبلغ 500میلیون دلار را به عنوان سهم خود برای کمک به سازمان‌های بین‌المللی جهت حمایت از تلاش‌های مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، کمک 500میلیون دلاری این پادشاهی با هدف کمک به سازمان‌های بین‌المللی متخصص در زمینه تقویت آماده‌باش، پاسخگویی به بحران‌ها و وضعیت‌های فوق‌العاده، توسعه ابزار و تجهیزات تشخیص، تهیه واکسن‌های جدید و توزیع آنها و همچنین تضمین فراهم کردن امدادها و تجهیزات پیشگیری مورد نیاز برای کارکنان بخش بهداشت و درمان تقدیم شده است.

به نوشته واس «این کمک‌های مالی در چارچوب تعهدات پادشاهی عربی سعودی طی اجلاس فوق‌العاده مجازی سران گروه 20 انجام می‌شود که خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ماه گذشته برای انعقاد آن فراخوان داده و ریاست آن را بر عهده داشت.»

در اجلاس اخیر گروه 20 سران کشورهای عضو این گروه تعهد کردند کمک‌های حمایتی لازم را از سازمان‌ها و برنامه‌های بین‌المللی در مقابله با شیوع همه‌گیر کرونا به عمل آورند.

پادشاهی عربی سعودی در این راستا 150 میلیون دلار آمریکا برای ائتلاف ابتکارهای آماده‌باش در برابر بیماری‌های همه‌گیر و مبلغ 150 میلیون دلار برای ائتلاف جهانی واکسن‌سازی و ایمن‌سازی و مبلغ 200 میلیون دلار آمریکا برای سازمان‌ها و برنامه‌های بهداشتی متخصص بین‌المللی و منطقه‌ای دیگر اختصاص داده است.

نیاز به کمک‌های 8 میلیارد دلاری اضافی

از سویی پادشاهی سعودی مجددا کشورها، سازمان‌های غیر دولتی، مؤسسه‌های خیریه و بخش خصوصی را به مشارکت در کمک به تلاش‌های بین‌المللی جهت پر کردن شکاف مالی مورد نیاز برای مقابله با شیوع همه‌گیر ویروس کرونا که بنا به ارزیابی‌های شورای آمادگی جهانی بالغ بر 8 میلیارد دلار برآورد می‌شود، دعوت کرد.

این در حالی است که گروه 20 به ریاست دوره‌ای پادشاهی عربی سعودی به همکاری‌های گروهی و فوری برای مقابله با اثرات جهانی ناشی از شیوع همه‌گیر کرونا ادامه داده و در این راستا تدابیر لازم در تمامی زمینه‌های کاری در چارچوب اهداف گروه G20 را اتخاذ می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم