.
.
.

ویدئو؛ مصر از انهدام یک «گروه تروریستی تکفیری» در قاهره خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور جمهوری عربی مصر در ساعات پایانی روز سه‌شنبه 14 آوریل 2020 از انهدام یک «گروه تروریستی تکفیری» در شرق قاهره پایتخت این کشور خبر داد.

به گزارش العربیه وزارت کشور مصر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در درگیری‌های میان یگان‌های امنیتی ویژه و پلیس این کشور با اعضای یک شبکه تروریستی و تبادل آتش میان آنها در کوی امیریه در منطقه مسکونی شرق قاهره، 7 تن از اعضای این گروه تندرو که تکفیری توصیف شده و نیز دو افسر و دو نیروی پلیس کشته شدند.

همچنین بنا بر این گزارش مقادیری اسلحه و مهمات نیز از این گروه کشف و ضبط شد که گفته شده که «قصد داشتند از آن در انجام عملیاتی تروریستی و حمله به مقرهای پلیس و کلیساها» استفاده کنند.

از سویی خبرنگار العربیه در این‌باره گزارش داد که این عملیات ساعت‌ها به طول انجامید و با ورود نیروهای امنیتی و پلیس به داخل آپارتمان مسکونی و کشته شدن تمامی اعضای گروه پایان یافت.

بنا به اعلام مقامات امنیتی مصر «این گروه تروریستی در کوی امیریه و منطقه عزبه شاهین، اقدام به ساخت بمب می‌کردند که به همین دلیل طی این عملیات و ضمن نگرانی از وجود مواد منفجره در محل، تعدادی از منازل مسکونی تخلیه شد.»

همچنین مقامات امنیتی مصر اعلام داشتند که این گروه برای حمله به مناطق تمرکز ماموران پلیس مسئول برقراری ممنوعیت رفت و آمد در پایتخت برای پیشگیری از کرونا و سپس هدف قرار دادن کلیساها همزمان با اعیاد مسیحی، طرح‌ریزی می‌کردند.

در پی انهدام این گروه، نیروهای امنیتی مصر مناطق تبادل آتش و درگیری در شرق قاهره را پاک‌سازی کردند.

در همین راستا برخی منابع از صدور توصیه‌هایی برای تشدید تدابیر کامل امنیتی برای محفاظت از تاسیسات حیاتی، امنیتی و کلیساها‌ی مصر خبر دادند.