جایزه 10میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات در باره الکوثرانی فرمانده حزب‌الله عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایالات متحده آمریکا جمعه 10 آوریل 2020 نزدیک به 10میلیون دلار برای اطلاعاتی درباره محمد الکوثرانی، یکی از فرماندهان نظامی برجسته گروه حزب الله در عراق جایزه تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز محمد الکوثرانی معاون قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران ایران بود که در ماه ژانویه گذشته در حمله هوایی آمریکا در بغداد کشته شد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که الکوثرانی « مسئولیت بعضی از هماهنگی‌های سیاسی گروه‌های شبه‌نظامی هم‌پیمان با ایران را بر عهده دارد» که در گذشته قاسم سلیمانی مسئولیت تنظیم آن را بر عهده داشت.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا آمده است:« الکوثرانی با این عنوان مسئولیت تسهیل تحرکات گروه‌هایی را بر عهده داشت که در خارج از چارچوب کنترل دولت عراق فعالیت می‌کنند و تظاهرات مردمی در عراق را با خشونت سرکوب و به برخی نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی حمله کرده و در فعالیت‌های جنایت‌کارانه سازمان یافته در سطح وسیعی شرکت داشته‌اند».

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که مبلغ این جایزه را در ازای دست یافتن به اطلاعاتی درباره فعالیت‌ها، شبکه‌ها و دستیاران الکوثرانی در چارچوب از کارانداختن «مکانیسم مالی» حزب الله که مقر آن در لبنان است، تعیین کرده است.

ایالات متحده آمریکا در سال 2013 همچنین الکوثرانی را به عنوان تروریستی جهانی توصیف و او را به تامین مالی گروه‌های مسلح در عراق و کمک به انتقال عراقی‌ها به سوریه برای حمایت از رژیم بشار اسد علیه جنگجویان اپوزیسیون سوریه متهم کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم