.
.
.

راه اندازی خدمات اینترنتی برای بازگرداندن شهروندان سعودی مایل به بازگشت از خارج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اجرای دستورالعمل‌های ملک سلمان بن سلطان بن عبدالعزیز آل‌سعود، تولیت اماکن مقدسه مکه و مدینه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد وی و در راستای اهتمام رهبری سعودی نسبت به سلامت و بهداشت شهروندان خارج از کشور، در سایه شیوع بیماری کرونا، در راستای پیگیری امور آنها، خانواده‌ها و همراهانشان از همان ابتدای شیوع ویروس کووید 19 در جهان، تا بازگشت سالم آنها به خانه و کاشانه خود، وزارت امور خارجه پادشاهی سعودی به همه شهروندان زن و مرد در خارج از كشور، اعلام می‌کند كه خدمات الكترونیكی برای بازگشت شهروندانی كه مایل به بازگشت هستند، راه‌اندازی می‌شود و د رخواست‌های ثبت شده اینترنتی طبق برنامه مصوب به صورت اینترنتی، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و تاریخ سفر آنها مشخص خواهد شد.

وزارت امور خارجه تاکید کرد که این پلات‌فرم اینترنتی، تنها مسیر تأیید شده برای ثبت نام افرادی است که در صدد بازگشت به کشور هستند و در صورت لزوم با تماس با تک شماره (920033334)، پرسش‌های خود را مطرح سازند.

وزارت خارجه سعودی ضمن آرزوی بازگشت سالم به میهن برای تمامی شهروندان زن و مرد، از خداوند متعال مسئلت داردکه کشور سعودی و همه جهان را از شر این بیماری همه‌گیر حفظ کند.

این وزارتخانه اعلام كرد كه ثبت اطلاعات بازگشت به کشور از امروز 08/08/1441 ه.ق مطابق با 04/05/2020 میلادی، آغاز شده و تا 5 روز ادامه خواهد داشت و اولویت با شهروندان سعودی خارج از کشور مقیم در کشورهائی است که متحمل بیشترین آسیب ناشی از کرونا شده و همچنین شامل افراد کهن‌سال و زنان باردار نیز می‌گردد.

به‌ گفته این وزارت‌خانه و با همکاری با وزارت بهداشت، مقرر گردید که شهروندان سعودی در بازگشت به خاک میهن، به مدت 14 روز در قرنطینه قرار بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم