.
.
.

صعود 22 درصدی قیمت نفت برنت در پی گفتگوی دونالد ترامپ و محمد بن سلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی گفتگوی تلفنی شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در شامگاه پنج‌شنبه 2 آوریل 2020 درباره تحولات اوضاع بازارهای نفت جهان، قیمت نفت برنت دریای شمال %22 صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بهای قراردادهای بلند مدت خرید نفت خام برنت با %22 افزایش به سطح 30.09 دولار افزایش یافت و بهای نفت خام آمریکا با %26 درصد افزایش به سطح 25.57 دلار در بشکه صعود کرد.

پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه به منظور رسیدن به توافقی عادلانه و ایجاد تعادل در بازارهای نفتی خواستار برگزاری نشست فوری اوپک پلاس شد.

سعودی در راستای تلاش برای دستیابی به توافق عادلانه‌ای که بتواند تعادل و توازن مطلوب را به بازرهای نفتی بازگرداند، خواستار نشست فوری اوپک پلاس شد که متشکل از کشورهای صادر کننده نفت و روسیه است.

پادشاهی سعودی با اشاره تلاش‌های خود در دوره گذشته برای دستیابی به توافق در گروه اوپک پلاس برای بازگرداندن تعادل در بازار نفت، خاطر نشان کرد که این کشور، مبادرت به بسیج دیدگاه‌های مثبت 22 کشور عضو اوپک پلاس کرد اما دستیابی به توافق، بدلیل نبود اجماع و اتفاق نظر جمعی میان این کشورها، امکان پذیر نشد.

بنا گزارش خبرگزاری سعودی این پادشاهی در تلاش برای رسیدن به توافقی عادلانه بمنظور احیای تعادل مطلوب در بازارهای نفتی، خواستار نشست فوری مجموعه اوپك پلاس شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم