آغاز عملیات ویژه ائتلاف عربی برای نابودی توان موشکی بالستیک حوثی‌ها در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه 30 مارس 2020 عملیات ویژه هوایی بمباران مقرهای نظامی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی در صنعا پایتخت یمن را آغاز کردند.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی اعلام کرد عملیات ویژه نظامی را برای نابودی اهداف مشروع نظامی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی آغاز کرده است.

ائتلاف عربی همچنین توضیح داد که این عملیات با هدف بازدارندگی و نابودی تهدید موشک‌های بالستیک و توانمندی‌های ویژه‌ای است که شبه‌نظامیان در اختیار دارند و با آن زندگی غیرنظامیان را تهدید می‌کنند.

ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد که به اتخاذ اقدامات جدی و ابزار قاطعانه ضد نقض‌های مکرر از سوی شبه‌نظامیان حوثی در هدف قرار دادن غیرنظامیان ادامه خواهد داد. ائتلاف عربی نیز بر اتخاذ تمامی تدابیر پیشگیرانه بازدارنده برای محافظت از غیرنظامیان در برابر هر گونه ضررهای جانبی تاکید کرد.

حمله حوثی‌ها با موشک‌های بالستیک به شهرهای ریاض و جازان سعودی

عملیات ویژه ائتلاف عربی علیه مقرهای نظامی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا پس از آن آغاز شد که
شبه‌نظامیان حوثی با بی‌توجهی به فراخوان‌های بین‌المللی برای متوقف کردن درگیری‌ها و پرداختن به بحران کرونا، موشک‌های بالستیک ساخت ایران را به سوی مناطق مسکونی در شهرهای ریاض و جازان سعودی پرتاب کردند که این موشک‌ها توسط پدافند هوایی سعودی رهگیری شدند.

در همین راستا سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن پیش‌تر اعلام کرد پدافند هوایی پادشاهی سعودی راس ساعت (23:23) شامگاه شنبه 28 مارس 2020 دو موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان حوثی از (صنعا) و (صعده) به سوی مناطق مسکونی و غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی را رهگیری و منهدم کردند.

سرهنگ المالکی توضیح داد که دو موشک بالستیک حوثی‌ها به سوی شهرهای ریاض و جازان شلیک شده و تا لحظه صدور این بیانیه، تلفاتی جانی در پی نداشته است، و رهگیری این دو موشک باعث سقوط برخی ترکش‌ها در نتیجه انهدام دو موشک، بر روی محله‌های مسکونی در شهرهای ریاض و جازان سقوط شده است.

سخنگوی نیروهای مشترک ائتلاف عربی به رهبری سعودی، ‌گفت: «پرتاب موشک‌های بالستیک توسط شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت سپاه پاسداران ایران در این زمان نشان دهنده این است که این گروه تروریستی مورد حمایت ایران نه تنها با این حملات وحشیانه خود پادشاهی عربی سعودی، شهروندان سعودی و مقیمان این کشور را تهدید می‌کنند بلکه وحدت و همبستگی جهان به ویژه در این شرایط دشوار که تمام جهان برای مبارزه با شیوع بیماری همه‌گیر جهانی كرونا (كوید 19) متحد شده را هدف قرار داده‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید