سخنگوی ائتلاف عربی: ره‌گیری دو فروند موشک در آسمان جازان و ریاض پایتخت سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارشگر العربیه نیمه شب شنبه 28 مارس 2020 از ره‌گیری دو فروند موشک بالستیک در آسمان ریاض و جازان توسط پدافند هوایی پادشاهی سعودی خبر داد.

منابع العربیه به نقل از ائتلاف عربی گفتند که پدافند هوایی سعودی یک فروند موشک را در آسمان جازان واقع در جنوب کشور، ره‌گیری کرده است.

در همین حال ترکی المالکی سخنگوی نیروهای مشترک ائتلاف عربی به رهبری سعودی، ‌گفت:«پرتاب موشک های بالستیک توسط شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت سپاه پاسداران ایران در این زمان نشان دهنده این است که این گروه تروریستی مورد حمایت ایران نه تنها با این حملات وحشیانه خود شهروندان سعودی و یمنی را تهدید می کنند بلکه وحدت و همبستگی جهان به ویژه در این شرایط دشوار که تمام جهان برای مبارزه با شیوع بیماری همه گیر جهانی كرونا (كوید 19) متحد هستند را هدف قرار داده‌اند».

المالکی افزود: «این تشدید تنش از سوی گروه تروریستی حوثی‌ها بیانگر عدم صداقت و عدم تعهد آنها به پذیرش آتش بس و کاهش تشدید است در صورتی که جدیت تعامل دولت قانونی یمن برای اعتماد سازی و دستیابی به راه حل جامع سیاسی برای پایان دادن به کودتای این گروه وحشی را ثابت می کند این گروه در صدد ایفای نقشی هستند که در راستای ادامه راهبرد سیاست ایران و خدمت به سرکردگان خود هستند و نه در جهت رفع رنج مردم یمن است کما اینکه این گروه تروریستی ثابت کرد که فاقد اراده و و تصمیم قاطع برای پایان دادن به بحران هستند.

المالکی در پایان تأکید که فرماندهی نیروهای ائتلاف مشترک به اقدامات جدی و بازدارنده‌ای برای خنثی سازی و از بین بردن قابلیت‌های بالستیکی این تروریست‌ها دست خواهد زد تا جان غیرنظامیان را حفظ کند و به محافظت از امنیت و استقرار منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید