سعودی: با روسیه درباره ایجاد توازن در بازارهای جهانی نفت مذاکره نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت انرژی سعودی جمعه 27 مارس 2020 تاکید کرد که هیچ‌گونه تماسی میان وزرای انرژی سعودی و روسیه درباره افزایش تعداد کشورهای عضو اوپک پلاس انجام نشده و هیچ گونه مذاکراتی برای رسیدن به توافقی جهت متعادل کردن قیمت‌های نفت در بازار صورت نگرفته است.

این اظهارات منبع مسئول سعودی پس از آن مطرح می‌شود که پیش‌تر یک منبع مسئول روسی گفته بود که مسکو در تماس با پادشاهی عربی سعودی است تا ضمن بررسی امکان افزایش تعداد اعضای اوپک پلاس، فرصت‌های دست‌یابی به توافق مشترک برای ایجاد تعادل در بازارهای نفت را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز کیریل دیمترییف رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه جمعه اظهار داشت که امکان امضای توافق جدیدی در چارچوب اوپک پلاس برای تحقق توازن در بازار وجود دارد و چنانچه کشورهای دیگری به آن بپیوندند و آن کشورها می‌باید همکاری لازم برای کاستن از تأثیر اقتصادی شیوع جهانی کرونا را به عمل آورند.

این مقام روسی در گفتگویی که از طریق تلفن انجام شده به خبرگزاری رویترز گفت «ضروری است اقداماتی از سوی کشورها برای اصلاح اقتصاد جهان انجام شود و انجام این تحرکات مشترک تنها در چارچوب توافق اوپک پلاس (مجموعه کشورهای عضو سازمان اوپک و اعضایی دیگر خارج از این سازمان) امکان‌پذیر است.

این مقام روسی همچنین افزود: «ما با پادشاهی سعودی و تعدادی از کشورهای دیگر در تماس هستیم و بنا بر تماس‌های انجام شده بر این باوریم چنانچه تعداد اعضای اوپک پلاس افزایش یافته و کشورهای دیگری به آن بپیوندند آن وقت امکان دسترسی به توافقی مشترک برای تحقق توازن در بازارهای نفت به وجود خواهد آمد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید