ملک سلمان فرمان مقررات منع رفت و آمد شبانه را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی بامداد دوشنبه 23 مارس 2020 فرمان مقررات 21 روزه منع رفت و آمد از ساعت 7:00 شب تا 6:00 صبح را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) بنا به فرمان ملک سلمان مقررات منع رفت و آمد در این کشور جزئی است و از شامگاه دوشنبه 23 مارس 2020 به مدت 3 هفته به مورد اجرا در خواهد آمد.

در گزارش خبرگزاری رسمی سعودی آمده است، با توجه به اهتمام‌ورزی خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و اصرار والای او برای محافظت از بهداشت و سلامت شهروندان و مقیمان، و به منظور جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا؛ فرمان او به شرح ذیل صادر شد:

اولا: منع رفت و آمد به منظور جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا از شامگاه دوشنبه 23 مارس 2020 و به مدت 21 روز از ساعت 7:00 شب تا ساعت 6:00 صبح.

ثانیا: وزارت کشور اقدامات لازم برای به مورد اجرا گذاشتن مقررات منع رفت و آمد را اتخاذ خواهد کرد و تمامی طرف‌های نظامی و غیرنظامی موظفند به طور کامل با وزارت کشور در این رابطه همکاری کنند.

ثالثا : کارکنان بخش‌های حیاتی از دو بخش دولتی و خصوصی که نیاز است کارهای آنها در دوره برقراری مقررات منع رفت و آمد، ادامه یابد از مقررات منع رفت و آمد مستثنی هستند. این استثنا کارکنان و کادرهای بخش‌های امنیتی، نظامی، رسانه‌ای و کارکنان فعال در بخش‌های بهداشتی و خدماتی حساس را شامل می شود که متعاقبا بیانیه‌ی اختصاصی مفصلی از سوی وزارت کشور در خصوص آنها صادر خواهد شد، همراه با رعایت این موضوع که فعالیت‌های آنها نباید گسترده باشد و می‌باید محدود به اقدامات و ضوابطی باشد که از سوی طرف ذیربط وضع خواهد شد.

طبق این فرمان، ملک سلمان به طرف‌های ذیربط در سعودی دستور داده تا شهروندان این کشور را به ماندن در خانه‌های‌شان طی دوره 21 روز آینده و به ویژه در مدت زمان منع رفت و آمد شبانه ملزم کنند. بنا به این فرمان از شهروندان سعودی خواسته شده تا طی مدت 3 هفته آینده به جز در موارد بسیار ضروری و نه تنها در زمان مقررات رفت و آمد شبانه، از خانه‌های خود خارج نشوند.

در این فرمان پادشاه سعودی تاکید شده که محافظت از بهداشت عمومی از اهم واجبات بر عهده مردم سعودی و مقیمان این کشور است، و بر همه واجب است با ماندن در خانه‌هایشان وظیفه‌شان را به انجام رسانده تا خود و کشورشان را در معرض خطر شیوع همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا قرار ندهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید