وزرای کویتی: شما را بخدا در منازل خود بمانید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش شمار موارد مبتلا به کرونا در سرتاسر جهان و رویکرد چندین کشور عربی و اروپایی در اعمال قرنطینه عمومی، مقامات کویت بر اهمیت عدم اختلاط مردم با هم، تأکید کرده و گونه‌ای کمپین برای ترغیب مردم به ماندن در خانه را کلید زده اند.

شماری از وزیران کویتی، سحرگاه شنبه 21 مارس، در توییتر خود از شهروندان و افراد مقیم در این کشور خواستند که در خانه مانده و با افراد، تعامل فزیکی نداشته باشند.

به عنوان مثال، خالد الرضوان، وزیر تجارت و صنعت، تک جمله‌ای را در حساب توییتر خود نوشت و گفت: «شما را به خدا در خانه‌هایتان بمانید و بیرون نزنید.»

خالد الفاضل، وزیر نفت، محمد ناصر الجبری، وزیر اطلاع رسانی و همچنین رنا عبدالله الفارس، وزیر امور عمومی و وزیر امور خارجه این کشور نیز مبادرت نشر توئیت‌هایی با همین مضمون کردند.

احمد ناصر آلمحمد آلصباح، وزیر امور خارجه نیز همین جمله را عینا توئیت کرد.

159مورد ابتلاء

این درحالی است که وزارت بهداشت کویت روز جمعه 20 مارس، اعلام کرد که 11 مورد جدید را ثبت کرده که شمار موارد ابتلاء را به 159 نفر افزایش داده است، او مجدداً خواستار عدم تعامل نزدیک با افراد یا دست دادن و پرهیزاز تجمع شد.

کویت، پنجشنبه گذشته اعلام کرد که تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها را تا 4 آگوست، تمدید خواهد کرد. بدین ترتیب کویت اولین کشور خلیجی در میان همسایگانش است که در تلاش برای مهار ویروس، چنین تعطیلی طولانی مدت را اعمال کرده است.

کابینه کویت دوشنبه گذشته، با پیش‌نویس قانون افزایش بودجه وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی به میزان 500 میلیون دینار (1.6 میلیارد دلار) برای سال مالی 2020/2021 برای مقابله با ویروس، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کویت، مقرر گردید، صندوق موقت برای دریافت کمک‌های نقدی از مؤسسات، شرکت‌ها و اشخاص برای حمایت از تلاش‌های دولت در مقابله با شیوع ویروس، تاسیس شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم