شکایت ریاض به شورای امنیت درباره حمله حوثی‌ها به نفتکش سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی در نامه‌ای بتاریخ 19مارس 2020 به شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله شبه‌نظامیان حوثی به یک نفتکش این کشور در آب‌های دریای سرخ شکایت برد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این نامه از سوی عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل به زانگ یون سفیر دائم چین در شورای امنیت که این ماه ریاست دوره‌ای این شورا را بر عهده دارد و همچنین سایر اعضای شورای امنیت و آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل تحویل داده شد.

پادشاهی عربی سعودی در این نامه شبه‌نظامیان حوثی را مسئول حمله تروریستی روز 3 مارس به نفتکش سعودی دانست. این نفتکش سعودی که با نام Gladiolus پرچم این کشور را برافراشته بود در نزدیکی بندر Nishtun یمن مورد حمله حوثی‌ها قرار گرفت.

در این نامه آمده است که شبه‌نظامیان حوثی در حمله به نفتکش سعودی برای اولین بار از قایق‌های بمب‌گذاری شده‌ای که از راه دور در خلیج عدن هدایت می‌شدند، استفاده کرده‌اند.

این اقدام شبه‌نظامیان حوثی نقش آنها در اقدامات تروریستی را به اثبات می ‌رساند که آزادی و امنیت دریانوردی بین‌المللی در خلیج عدن و جنوب دریای سرخ را تهدید می‌کند.

شایان ذکر است که شورای امنیت سازمان ملل از به تعویق انداختن جلسات این هفته و احتمالا جلسات هفته آینده خبر داد.

از سویی مقر سازمان ملل در وین روز گذشته اعلام کرد که اولین مورد ابتلای به ویروس کرونا در میان یکی از کارکنان زن مقر سازمان ملل متحد تشخیص داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید