سعودی؛ آمار مبتلایان به کرونا با 48 مورد جدید به 392 افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی شنبه 21 مارس 2020 از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا به 392 تن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سخنگوی وزارت بهداشت سعودی در کنفرانس خبری روزانه درباره تحولات انتشار ویروس کرونا در پادشاهی عربی سعودی ضمن اعلام این که میانگین سنی مبتلایان 43 سال است تایید کرد که 8 تن دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافتند و با این وجود تعداد کسانی که از این بیماری بهبود یافته‌اند به 16 تن افزایش یافته است.

این مقام وزارت بهداشت سعودی ضمن تاکید این‌که اختلاط سبب اصلی گسترش شیوع ابتلا به ویروس کرونا است، مجددا از شهروندان و مقیمان این کشور خواست تا در منازل خود بمانند و از هر گونه تجمعی اجتناب کنند.

در همین راستا وزارت بهداشت سعودی از عموم مردم این کشور خواسته برای حفظ سلامتی خود و سلامتی جامعه‌شان ضمن جدی گرفتن توصیه‌ها و ارشادات، مقررات اعلام شده در این‌باره را رعایت کنند.

شایان ذکر است پادشاهی عربی سعودی جمعه و بنا به اظهارات یک منبع مسئول در وزارت کشور این پادشاهی، اعلام کرد که تمامی مسافرت‌های برون و درون شهری از جمله پروازهای داخلی، خطوط اتوبوسرانی، خطوط تاکسی‌رانی و جابجایی قطارها را به مدت 14 روز و از ابتدای روز شنبه متوقف می‌کند.

این منبع مسئول در وزارت کشور سعودی گفت که این گام در ادامه اقدامات و تدابیر پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در سعودی و در چارچوب تلاش‌های مستمر پادشاهی برای کنترل و ممانعت از گسترش شیوع ابتلا به ویروس جدید کرونا (COVID19) و با اصرار بر محافظت از بهداشت و تضمین سلامتی شهروندان و افراد مقیم این کشور اتخاذ می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید