ملک سلمان: پادشاهی سعودی به تدابیر مقابله با کرونا ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی پنج‌شنبه 19 مارس 2020 تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی به اتخاد تدابیر کامل پیشگیرانه برای مقابله با ویروس جدید کرونا ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه پنج‌شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت:« سعودی‌ها قدرت و ایستادگی خود در مقابله با بحران کرونا را به نمایش گذاشتند».

ملک سلمان افزود: «ما همانند تمام جهان با مرحله سختی مواجه هستیم، اما ما برای محافظت از بهداشت و سلامتی شهروندانمان از هیچ‌گونه تلاشی فروگذار نخواهیم کرد».

پادشاه سعودی همچنین ضمن تحسین عملکرد مردم این کشور در مقابله با بحران کرونا گفت:« آن قدرت و ایستادگی که در این مرحله سخت به نمایش گذاشتید و همکاری کاملتان با دستگاه‌های ذیربط یکی از پایه‌های موفقیت تلاش‌های حکومت است».

خادم حرمین شریفین همچنین از کادرهای پزشکی که برای محافظت از بهداشت و سلامتی شهروندان تلاش می‌کنند، تشکر کرد.

متن کامل سخنرانی؛

الحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله

برادران و خواهران؛

فرزندانم، شهروندان و مقیمان در خاک پادشاهی عربی سعودی؛

السلام عليكم ورحمة الله و بركاته؛

خداوند شما را حفظ بفرماید، همان‌طور که آگاه هستید جهان با شیوع همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا مواجه است که پروردگار همه ما، شما و جهان را از شر آن محفوظ بدارد.

ما در مرحله سختی از تاریخ جهان به سر می‌بریم، اما کاملا واقف هستیم که این دوره علی‌رغم قساوت، تلخی و سختی آن، مرحله‌ای گذرا است و از آن عبور خواهیم کرد و به این قول خداوند ایمان داریم که فرموده: (فإن مع العسر يسرا، إن مع العسر يسرا) و این بحران به تاریخ خواهد پیوست و رویارویی انسان با یکی از سخترین چالش‌هایی که تمام بشریت با آن مواجه بوده را به ثبت خواهد رساند.

کشور شما پادشاهی عربی سعودی با استعانت از پروردگار متعال و پس از آن با اتکا به امکانات خود و در مقدمه آن اراده قوی و ثبات مؤمنانی که به سبب‌ها می‌پردازند، در مقابله با چالش‌های سخت و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با این همه‌گیری جهانی و محدود کردن آثار آن ادامه می‌دهد.

قدرت، ثبات و آزمایش خوبی که از خود در رویارویی افتخارآمیز با این مرحله سخت به نمایش گذاشتید و همکاری کامل شما با دستگاههای ذیربط یکی از بارزترین مشخصه‌ها و پایه‌های موفقیت تلاش‌های حکومت (سعودی) است که محافظت از بهداشت و سلامتی انسان را در رأس اولویت‌ها و اهتمام‌ورزی‌های خود قرار داده است.

به همین خاطر بر اصرار شدید ما برای فراهم کردن ما یحتاج شهروندان و مقیمان در این سرزمین پاک، به غذا، دارو و نیازهای معیشتی تاکید می‌کنم.

بخش‌های مختلف دولتی و در مقدمه‌ آنها وزارت بهداشت، تمام امکانات‌شان را برای اتخاذ تدابیر ضروری جهت محافظت از بهداشت شهروندان و افراد مقیم در این پادشاهی به کار می‌گیرند.

از تمامی طرف‌های دولتی و به ویژه کارکنان بخش سلامت و بهداشت به خاطر تلاش‌های‌شان تشکر می‌کنیم، آنهایی که تلاش‌های بزرگوارانه‌ای را برای محافظت از بهداشت و سلامت شهروندان و افراد مقیم مبذول داشتند و در راستای رویارویی با این مرحله حساس جانفشانی‌ها می‌کنند.

تاکید می‌کنیم که ادامه عملکرد جدی در این مرحله سخت، جز با همبستگی، همکاری، ابراز خوشبینی و روحیه مثبت، تقویت آگاهی‌های فردی و همگانی ، پایبندی و عمل به توصیه‌ها، آموزش‌ها و ارشادات طرف‌های ذیربط در راستای مقابله با این همه‌گیری جهانی تکمیل نمی‌شود.

برادران و خواهران؛

فرزندانم؛

همواره به سخنان صریح من عادت کرده‌اید و به همین خاطر می‌گویم که همگام با تمام جهان با مرحله سختی مواجه هستیم.

همچنین به شما می‌گویم که مرحله پیش‌رو برای مقابله با این همه‌گیری سریع جهانی در سطح جهان، سخت‌تر خواهد بود.

اما من در عین حال آگاهم که ما با ایمان و توکل به خدا با این سختی‌ها مواجه خواهیم شد و با آگاهی از سبب‌ها در این راستا از بذل هیچ‌گونه تلاشی برای محافظت از بهداشت و سلامتی انسان و فراهم ساختن ابزارهای زندگی شرافتمندانه برای او فروگذار نخواهیم کرد و در این راه ما همچنین به صلابت، توان، اراده و والاترین درجات احساس مسئولیت اجتماعی شما که خداوند ما را در این راه خیر موفق کند، متکی خواهیم بود.

خداوند کشور ما و سایر کشورهای جهان را حفظ کند و از همه انسانیت در برابر هر گونه مکروهی محافظت بفرماید.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید