اقدامات مالی سعودی برای کاهش پیامدهای کرونا و تمدید رایگان اقامت اتباع خارجی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توفیق الربیعة، وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی به همراه وزیر اقتصاد این کشور گفت که سعودی تلاش‌های زیادی برای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا انجام می‌دهد. او همچنین از بخش خصوصی برای پای‌بندی و التزام قابل توجه این بخش به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله کرونا تشکر کرد.

توفيق الربيعه وزير بهداشت سعودی
توفيق الربيعه وزير بهداشت سعودی

الربیعة از شهروندان و اتباع خارجی مقیم در سعودی درخواست کرد تا برای محافظت از خود و جامعه از خطر کرونا، از ارتباطات مستقیم خود بکاهند.

وزیر بهداشت سعودی گفت که 18 نهاد دولتی این کشور هر روز برای بررسی اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از سلامت شهروندان و اتباع خارجی در این کشور تشکیل جلسه می‌دهند.

محمد الجدعان وزير دارایی (مالیه) سعودی
محمد الجدعان وزير دارایی (مالیه) سعودی

محمد الجدعان، وزیر اقتصاد سعودی نیز گفت که این کشور اقدامات پیشگیرانه لازم برای محافظت از اقتصاد خود در مقابل پیامدهای کرونا را در دستور کار قرار داده و مراقبت از سلامت عمومی مهم‌ترین اولویت دولت است.

الجدعان پیش‌بینی کرد مقدار کسری بودجه امسال سعودی فراتر از 100 میلیارد ریال، معادل 7 تا 9 درصد نرود.

او همچنین گفت که دریافت تعرفه‌ گمرکی با 30 روز مهلت اضافی انجام می‌شود و کمیته‌ای برای تعیین عوامل انگیزشی و اقداماتی برای کاهش پیامدهای کرونا تشکیل شد.

از جمله اقدامات دیگر عدم دریافت هزینه تمدید اقامت از اتباع خارجی‌ به مدت سه ماه و تا تاریخ 30 ژوئیه 2020 است. این اقدام شامل افرادی که اقامتشان به پایان رسیده نیز می‌شود.

الجدعان اعلام کرد که اقدامات دولت این کشور برای کاهش پیامدهای کرونا بین 3 تا 9 ماه ادامه خواهد داشت.

در همین راستا کارآفرینانی که در مدت محدودیت‌های اعمال شده در زمینه ورود و خروج از سعودی به دلیل کرونا، از ویزای خود استفاده نکرده‌اند، می‌توانند هزینه ویزا را بازپس گیرند یا آن را به رایگان 3 ماه تمدید کنند، حتی اگر گذرنامه آنها مهر شده باشد.

ویزاهایی که به دلیل محدودیت‌های اعمال شده، استفاده نشده‌اند، می‌توانند برای ورود و خروج از سعودی به مدت 3 ماه استفاده شوند.

تجار نیز می‌توانند مالیات ارزش افزوده و مالیات بر درآمد را به با سه ماه تاخیر بپردازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید