یک نوزاد مبتلا به کرونا در کامبوج شناسایی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت کامبوج، یک نوزاد فرانسوی مبتلا به کرونا را شناسایی کرد. علاوه بر این کودک خردسال، سه مورد جدید دیگر ابتلا به کروناویروس در این کشور ثبت شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوشنبه 16 مارس 2020، وزارت بهداشت کامبوج در این باره گفت: «چهار مورد جدید از کروناویروس شناسایی شد، از جمله یک پسر چهار ماهه فرانسوی و دو نفر که برای یک مراسم مذهبی به مالزی سفر کرده بودند».

این وزارتخانه در ادامه توضیح داد که این کودک خردسال، فرزند یک مرد فرانسوی است که از طریق سنگاپور به این کشور سفر کرده است، تست کرونای مادر این نوزاد، منفی بود.

این وزارتخانه افزود: «تست کرونای یک مرد کامبوجی که از فرانسه بازمی‌گشت و دو نفر دیگر که از مراسم دینی در مالزی بازگشته‌اند نیز مثبت شده است و آمار مبتلایان این کشور را به 12 نفر رساند».

هون سن، نخست‌وزیر این کشور، از شهروندان خواست برای مهار شیوع ویروس کرونا كه از اواخر سال گذشته از چین پدید آمده و به سراسر جهان گسترش یافته است، به اروپا، ایالات متحده آمریکا و ایران سفر نكنند.

وی همچنین دستور داد، هر کسی که از اروپا، آمریکا و ایران برمی‌گردد به محض ورود به کامبوج به مدت 14 روز در قرنطینه نگهداری شود.

این در حالی است که کامبوج سفر به چین و از چین، که بیش از 80،000 مبتلا به کرونا و بیشترین میزان مرگ و میر جهانی را از این ویروس، گزارش کرده است، محدود نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید