هماهنگی مشترک سعودی و بریتانیا برای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، شامگاه یکشنبه 15 مارس 2020 در تماسی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی درباره تلاش‌های جهانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا و ضرورت همبستگی جهانی برای رویارویی با این بیماری فراگیر گفتگو کرد.

ولی‌عهد سعودی در این گفتگوی تلفنی بر ضرورت یافتن سازوکاری برای هماهنگی تلاش‌های جهانی در این زمینه و در چارچوب گروه 20 که سعودی ریاست آن را بر عهده دارد، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی شاهزاده محمد بن سلمان از خواست و اراده کشورش برای هماهنگی کشورهای گروه 20 در زمینه سیاست‌گذاری برای مبارزه با این ویروس و کاستن پیامدهای اقتصادی آن و همچنین ممکن کردن راه‌حل‌های پزشکی برای ایمن‌سازی و درمان خبر داد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد تلاش‌های بریتانیا برای یافتن داروی کرونا به نتیجه برسد.

انتشار ویروس کرونا در جهان تا کنون منجر به ابتلای 156 هزار نفر و مرگ بیش از 5800 نفر دیگر شده است و روزانه هزاران مورد ابتلای جدید در کشورهای مختلف ثبت می‌شود.

وزارت بهداشت سعودی شامگاه یکشنبه از ثبت 15 مورد ابتلای قطعی به کرونا در این کشور خبر داد. بر همین اساس مجموع کرونازدگان سعودی به 188 نفر رسید. تا کنون در این کشور 3 نفر از مبتلایان شفا یافته‌اند و بقیه موارد کماکان در قرنطینه به سر می‌برند.

حال برخی از کرونازدگان سعودی نیز بهبود یافته و توانسته‌اند بدون نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی، نفس بکشند. همه این بیماران براساس دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید