دبی اماکن تفریحی، سینماها،ورزشگاه‌ها و کتاب‌خانه‌های عمومی را تا آخر مارس تعطیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

اداره توسعه اقتصادی دبی یک‌شنبه 15 مارس 2020 اعلام کرد که تمام سینماها، پارک‌های تفریحی‌، سالن‌های بازی تفریحی و الکترونیکی، باشگاه‌های ورزشی و اردوگاه‌های بهاری (برای تفریح) تا پایان ماه مارس بسته می‌مانند.

براساس گزارش خبرگزاری‌های امارات متحده عرب، اداره توسعه اقتصادی دبی دستور داد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام اماکن تفریحی، سینماها و باشگاه‌های ورزشی تا آخر مارس بسته بماند.

همچنان اداره فرهنگ و هنر در دبی در زمینه اقدامات احتیاطی با هدف دستیابی به بالاترین سطح بهداشت و ایمنی برای جامعه، از تعطیلی موقت موزه‌ها، اماکن تاریخی و کتابخانه‌های عمومی در امارات خبر داد.

در همین حال، بانک مرکزی امارات متحده عربی روز یکشنبه 15 مارس اعلام کرد، در راستای حمایت از اقتصاد ملی این کشور و حمایت از مصرف کنندگان و شرکت‌ها، در چارچوب برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی مبارزه با «کووید -19» یا «کرونا» که به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده است، طرحی جامع برای پشتیبانی اقتصادی به ارزش 100 میلیارد درهم به تصویب رسانده است.

این برنامه پشتیبانی مالی هدفمند شامل اعتباری بالغ بر 50 میلیارد درهم است که از محل اعتبارات بانک مرکزی برای اعطای وام و پیش پرداخت‌های با هزینه سودی صفر به بانک های فعال در کشور که تحت پوشش بیمه اختصاص می‌باشند، در نظر گرفته شده است، علاوه بر این مبلغ 50 میلیارد درهم از سرمایه پیشگیرانه اضافی بانک‌ها از آن بخش آزاد و برای مقابله با پیامدها ناشی از کرونا در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی امارات در بیانیه خود، تأکید کرد که سیستم بانکی این کشور از سرمایه کافی برخوردار است زیرا بانک ها سرمایه داوطلبانه اضافی را برای حداقل الزامات نظارتی حفظ می کنند.

این بانک همچنین در بیانیه خود افزود، کاهش این سرمایه‌های حفاظتی به منظور محاسبه اندازه کلی یک طرح جامع پشتیبانی اقتصادی به کار گرفته نشده است. انتظار می رود که بانک‌ها استانداردهای وام دهی صحیح را حفظ کرده و با همه مشتریان خود به صورت منصفانه رفتار کنند.

این بانک در بیانیه توضیح داد : «هدف از این طرح تسهیل ارائه معافیت‌ موقت از پرداخت‌های اصلی و بهره وام‌های موجود به کلیه شرکت‌های بخش خصوصی و مشتری‌های متاثر از اوضاع جدید پس از کرونا در این کشور است».

براساس بیانیه بانک مرکزی، بانک‌های شرکت کننده در این طرح هدفمند باید برای تأمین معافیت موقت 6 ماهه برای شرکت‌های بخش خصوصی و مشتری‌های انفرادی خود با استفاده از این منابع مالی اقدام کنند.

توصیه‌های بانک مرکزی امارات برای کاهش تاثیرات اقتصادی شیوع کرونا

پیشتر بانک مرکزی امارات در راستای تعدیل آثار اقتصادی شیوع کرونا به بانک‌های این کشور توصیه کرد تا زمان بازپرداخت وام ها را تمدید کرده و کارمزد و هزینه‌های دریافتی از مشتریان متاثر از این ویروس را کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، امارات متحده عربی یکی از مراکز تجاری منطقه خاورمیانه بوده و محل تقاطع بزرگی است که مسافران را به چین و سایر مقاصد متصل می‌کند.

بانک مرکزی امارات در بیانیه ای اعلام کرد، انتظار می‌رود موسسات مالی اقداماتی نظیر زمان‌بندی مجدد قرارداد وام‌ها از قبیل تمدید دوره بازپرداخت، کاهش مبلغ اقساط از طریق افزایش تعداد آن‌، تعویق موقت بازپرداخت ماهیانه وام‌ها و کاهش کارمزدها و کمیسیون‌ها را برای مشتریان متاثر (از ویروس کرونا) اتخاذ کنند.

ویروس کرونا که سیستم تنفسی قربانیان خود را هدف می‌گیرد، از چین به سایر کشورهای جهان سرایت کرده و منطقه خاورمیانه را نیز شامل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید