24 مورد جدید ابتلا به کرونا در سعودی ثبت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز شنبه 13 مارس 2020 اعلام کرد که 24 مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و تعداد مبتلایان به 86 نفر رسید.

یک نفر از این موارد جدید از فرانسه به سعودی رفته بود و اینک در یک مرکز بهداشتی در ریاض قرنطینه شد. مورد دوم نیز از ایتالیا به سعودی رفته بود و حالا در یک مرکز قرنطینه در استان القطیف نگهداری می‌شود.

7 مورد از مبتلایان جدید ساکن استان الشرقیه هستند و پیش از این با افراد مبتلای دیگری در ارتباط بودند.

24 مورد ابتلای جدید در سعودی تنها مختص شهروندان این کشور نیست و14 نفر از آنها شهروندان مصری و یک نفر بنگلادشی هستند و هم اکنون در مکه قرنطینه شده‌اند.

وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد با احتساب مبتلایان جدید به کرونا، تعداد کل آنها در این کشور به 86 نفر رسید. تا کنون یک بیمار کرونازده در سعودی شفا یافته و بقیه موارد در قرنطینه حضور داشته و اقدامات درمانی برای آنها براساس دستورالعمل‌ها در حال انجام است.

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه 8 مارس 2020 رفت و آمد به استان القطیف را به دلیل انتشار ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی منع کرده بود. تعدادی از اهالی این استان مخفیانه به ایران رفته و گذرنامه‌هایشان در ایران مهر نشده است.

سعودی از 21 فوریه 2020 اعلام کرده بود در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم در این کشور را از سفر به ایران منع و اعلام کرد از ورود افرادی که در دو هفته گذشته در ایران بوده‌اند، جلوگیری می‌کند و هر شهروند سعودی که از ممنوعیت سفر به ایران تخلف کند، مشمول قوانین مربوط به سفر و دستورالعمل‌های مربوطه شده و به مدت 14 روز قرنطینه خواهد شد. بر همین اساس هر غیرسعودی که از این دستور العمل تخلف کند، اجازه ورود مجدد به این کشور را از دست خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم