حملات تلافی‌جویانه آمریکا و بریتانیا به مواضع شبه‌نظامیان دنباله‌رو ایران در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در واکنش به حمله موشکی چهارشنبه به نیروهایشان در پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد که منجر به کشته شدن دو سرباز آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی شد، سحرگاه امروز جمعه 13 مارس 2020 در حملاتی تلافی‌‌جویانه‌ مقرهای گروه‌های شبه‌نظامی حزب‌الله وابسته به ایران و حشد الشعبی را در عراق بمباران کردند.

همزمان با این مسئولان آمریکایی تاکید کردند که ایالات متحده آمریکا در واکنش به حمله موشکی روز چهارشنبه به نیروهایش در پایگاه نظامی التاجی در شمال پایتخت عراق که منجر به کشته شدن دو سرباز آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی شد، دست به حملات تلافی‌جویانه‌ای در عراق می‌زند.

یکی از مسئولان آمریکایی گفته بود که واکنش آمریکا متناسب با حمله موشکی روز چهارشنبه خواهد بود.

این منبع نظامی آمریکایی که خواست نامش فاش نشود توضیح داد که عملیات نظامی آمریکا در حال انجام است و به ویژه مخازن اسلحه گروه‌های شبه‌نظامی را هدف قرار می‌دهد.

منابع العربیه پیش از این گزارش کرده‌ بودند که حملات هوایی سنگینی مقرهای شبه‌نظامیان حزب الله عراق وابسته به ایران در منطقه جرف الصخر در شمال استان بابل عراق را بمباران کرده و شخصیت‌های مهمی از افراد وابسته به این گروه شبه‌نظامی را هدف قرار داده است.

این منابع همچنین گزارش کردند که جنگنده‌های آمریکایی به شکل گسترده‌ای در آسمان استان بابل به پرواز درآمده‌اند و همزمان با آن انفجارهای شدیدی در این منطقه به وقوع پبوسته است.

بنا به گزارش العربیه/ الحدث حملات هوایی آمریکا 5 موضع نیروهای شبه‌نظامی حزب الله عراق در استان بابل را هدف قرار داده‌اند که منجر به وقوع خسارت‌های سنگینی در میان شبه‌نظامیان شده و تا لحظه تهیه این گزارش 7 مجروح به بیمارستان بابل منتقل شدند.

افزون بر این بمباران هوایی آمریکا که با مشارکت بریتانیا انجام شده است ساختارهای زیربنایی حزب الله عراق را هدف قرار داد.

منابع العربیه همچنین از بمباران هوایی مواضع نیروهای شبه‌نظامی حشد الشعبی در دو استان الانبار و بابل عراق خبر دادند.

به گفته منابع العربیه بمباران هوایی آمریکا مقرهای مخابراتی حشد الشعبی در تیپ‌های 46 و 47 این گروه‌ شبه‌نظامی را نیز هدف قرار داده است.

همچنین فرودگاه در حال ساخت کربلا مورد هدف سه راکت آمریکایی قرار گرفت.

هدف قرار دادن فرودگاه نیمه تمام کربلا

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید