ویروس «کرونا» وارد ترکیه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که نخستین مورد ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و این فرد در حال حاضر به همراه خانواده‌اش در قرنطینه نگهداری می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، چهارشنبه 11 مارس 2020، «فخرالدین کوجا»، وزیر بهداشت ترکیه، در یک کنفرانس خبری در شهر آنکارا، از ثبت نخستین مورد ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا در کشورش خبر داد.

وی با بیان اینکه این فرد مبتلا یک مرد است، وضعیت سلامت عمومی او را «خوب» دانست و محل ابتلای او را «اروپا» اعلام کرد.

کوجا تاکید کرد که این بیمار کرونایی در حال حاضر در قرنطینه است و اعضای خانواده و همه اطرافیان او نیز تحت نظر هستند.

وزیر بهداشت ترکیه، نسبت به انجام هر گونه سفر خارجی مگر در موارد ضروری هشدار داد.

کوجا ضمن تاکید بر این که ثبت یک یا چند مورد ابتلا به ویروس کرونا به معنای آن نیست که تهدیدی همگانی به شمار آید، در این باره تصریح کرد: «موفقیتی که تا به امروز در مقابله با کرونا محقق ساختیم، سهولت مقابله در آینده را برای ما تضمین خواهد کرد».

بر اساس آخرین آمار جهانی اعلام شده در روز دوشنبه، میزان مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، از 110 هزار نفر بیشتر شد و شهروندان در 99 کشور در جهان تاکنون به این ویروس آلوده شدند

چین، کانون شیوع ویروس کرونا در جهان، طی روزهای اخیر توانست، میزان ابتلا به این ویروس و مرگ‌ومیر ناشی از آن را کاهش دهد اما در اروپا میزان ابتلا به این ویروس و مرگ و میر ناشی از آن در حال افزایش است.

بنابر آمار اعلام شده توسط خبرگزاری فرانسه، میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به سه هزار و 819 مورد در سراسر جهان رسیده است.

تاکنون، دست‌کم 80 هزار و 735 مورد ابتلا به ویروس کرونا و سه هزار و 119 مورد مرگ در چین به ثبت رسیده است.

پس از چین، در کشورهای کره جنوبی، ایتالیا، ایران و فرانسه، بیشترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به ثبت رسیده است.
در ایالات متحده آمریکا و کانادا در مجموع 614 مورد ابتلا و 16 مورد مرگ و میر به ثبت رسیده است.

در استرالیا نیز 98 نفر به کرونا مبتلا شدند که سه نفر از آنها جان باختند.

آمریکای لاتین و آفریقا با خوش‌اقبالی، کمترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را ثبت کردند.

تاکنون، تنها یک مورد مرگ در آمریکای لاتین و یک مورد نیز در آفریقا رخ داده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان هم از مرز یک‌هزار نفر گذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید