سعودی مدارس و مراکز دانشگاهی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به منظور پیشگیری و ممانعت از انتشار ویروس جدید کرونا پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 8 مارس 2020 اعلام کرد تحصیل در مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی این کشور را از ابتدای روز دوشنبه 9 مارس 2020 تا اطلاع ثانوی تعلیق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت آموزش و پرورش سعودی اعلام کرد، دولت بنا به اقدامات و تدابیر پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در سعودی، در چارچوب تلاش‌های مستمر برای کنترل ویروس جدید کرونا (COVID19)، ممانعت از ورود و انتشارش در داخل کشور و با اصرار بر محافظت از بهداشت دانش آموزان، دانشجویان، کادرهای اداری و آموزشی در بخش‌های آموزشی عمومی و دانشگاهی، تصمیم گرفت تحصیل در تمامی مناطق و استان‌ها را از ابتدای روز دوشنبه 9مارس 2020 تا اطلاع ثانوی مؤقتا تعلیق کند.

این تصمیم دولت سعودی تعطیلی تمامی مدارس، مراکز تحصیلی عمومی، محلی، دانشگاهی و همچنین مراکز عمومی آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی را شامل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش سعودی همچنین دستور فعال سازی مدارس مجازی و آموزش از راه دور طی دوره تعلیق مؤقت مراکز آموزشی را صادر کرد تا از این طریق روند آموزشی به طور فعال ادامه یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید