سخنرانی‌های دینی و جلسات قرآن در مساجد سعودی تا اطلاع ثانوی تعلیق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل الشیخ وزیر امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 8 مارس 2020 دروس دینی، برنامه‌های تبلیغی، سخنرانی‌های دینی، جلسات بانوان و جلسات آموزش و حفظ قرآن در تمامی مساجد و اماکن دینی در سعودی را از ابتدای روز دوشنبه 9 مارس 2020 تا اطلاع ثانوی تعلیق اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) این تصمیم با توجه به اصرار وزارت امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد سعودی برای محافظت از بهداشت و سلامت طلبه‌های علوم دینی و حاضران و فعالان در اماکن دینی و تقویت تدابیر و اقدامات پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در پادشاهی عربی سعودی و در راستای تلاش‌ها به منظور کنترل انتشار ویروس جدید کرونا (COVID19) اتخاذ شده است.

از سویی وزارت آموزش سعودی پیش از این تحصیل در تمامی مدارس و مراکز تعلیمی و آموزشی را از ابتدای روز دوشنبه 9 مارس 2020 و تا اطلاع ثانوی تعلیق اعلام کرد.

وزارت آموزش سعودی تاکید کرد که تصمیم به تعلیق تحصیل اقدامی پیشگیرانه است و همگان را به پایبندی به روش‌های پیشگیرانه و پیروی از تعلیمات و توصیه‌های بهداشتی برای منع انتشار ویروس کرونا ملزم می‌کند.

این وزارتخانه همچنین توضیح داد که تصمیم برای بازگشت به تحصیل از سوی کمیته مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی و اتخاذ خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید