عصبانیت «نظریه‌پرداز» جمهوری اسلامی از حضور هنرمندان ایرانی در جشنواره طنطوره سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت تعدادی از هنرمندان ایرانی در جشنواره فرهنگی هنری طنطوره کشور پادشاهی عربی سعودی، عصبانیت شدید یکی از چند «نظریه‌پرداز» جمهوری اسلامی را در پی داشت.

رائفی‌پور شنبه 7 مارس 2020، با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود، شرکت تعدادی از خوانندگان ایرانی در «شب‌های موسیقی فارسی» جشنواره زمستانی طنطوره در منطقه باستانی العلا در پادشاهی عربی سعودی را به شدت مورد حمله قرار داد و با نگرشی فرقه‌گرایانه آن را مورد ارزیابی قرار داد.

علی اکبر رائفی‌پور که برخی نظریه‌های عجیبش دستمایه برخی طنزپردازان نیز شده دارای گرایش‌های به شدت فرقه‌گرایانه است.

او با انتشار تصویری فتوشاپی از ابی، خواننده ایرانی با لباس عربی در کنار مقامات سعودی، درباره حضور خوانندگان در این جشنواره هنری که شعار آن «موسیقی بدون مرز» است، به نظردهی منفی پرداخت و سخنان ابی درباره تسامح را به باد انتقاد گرفت.

ابراهیم حامدی، خواننده ایرانی که با نام هنری «ابی» شناخته می‌شود، در «شب‌های موسیقی فارسی» گفت که موسیقی مرزی نمی‌شناسد و او به عنوان یک خواننده می‌خواهد نقش خود در این زمینه را ایفا کند.

ابی میان اجرای آهنگ‌هایش در مراسم «موسیقی بدون مرز» گفت: «موسیقی بدون مرز است و من به عنوان یک خواننده می‌خواهم نقش در این بی‌مرزی موسیقی ایفا کنم».

رائفی‌پور که به شدت به نظریه توطئه باور دارد، یک بار گفته بود که کارتون محبوب «تام و جری» و «میکی‌ماوس» با اهداف خصوصی برای «محبوب کردن یهودیان» ساخته شده‌اند و کارتون «تام و جری» هم «توهم، خشم و سکس» را ترویج می‌کند و برای کودان نامناسب است.

او همچنین اعتقاد دارد که شلوار جین همان «جن» است و کفش‌های پاشنه‌بلند، «سم‌های اجنه» هستند.

جشنواره زمستان طنطوره یک جشنواره سالانه است که در شهر باستانی العلا در نزدیکی مدینه منوره در پادشاهی عربی برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره در دسامبر 2018 برگزار شد و خوانندگان و هنرمندانی از سرتاسر جهان در این جشنواره شرکت کردند. در سومین دوره این جشنواره و برای اولین بار هفت خواننده ایرانی نیز در این جشنواره شرکت کردند و دو شب آخر این جشنواره به موسیقی ایرانی اختصاص یافت.

شادمهر عقیلی، لیلا فروهر، شهرام شب‌پره، اندی، آرش و ساسی مانکن نیز به منطقه باستانی العلا در پادشاهی عربی سعودی رفته و در جشنواره «موسیقی بدون مرز» شرکت کردند و برای علاقه‌مندان خود در این سرزمین موسیقی ایرانی اجرا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید