شادمهر عقیلی در جشنواره طنطوره آرزو کرد «همه قلب‌های جهان بدون تعصب به هم گره بخورد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شادمهر عقیلی، خواننده پاپ ایرانی که برای شرکت در شب موسیقی فارسی مراسم «موسیقی بدون مرز» در جشنواره زمستان طنطوره در منطقه باستانی العلا پادشاهی عربی سعودی رفته، با خواننده ترانه ضد جنگ «رویای ما»، آرزو کرد روزی برسد که همه قلب‌های جهان بدون هیچ تعصبی به هم گره بخورد.

ترانه رویای ما کار مشترک میان ابی و شادمهر عقیلی است و با الهام‎گیری از سخنرانی معروف «رویایی دارم» از مارتین لوترکینگ نوشته شده و در آگوست 2013 منتشر شد.

شادمهر عقیلی روی صحنه گفت: «موسیقی تنها زبانی واحدی که روح انسان رو بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و مذهب درگیر می‌کنه، به امید روزی که جهان بدون هیچ تعصبی قلبهاشون به هم گره بخوره و در آخر رویایی دارم از جنس آزادی»

در این ترانه با انتقاد از جنگ، دنیایی بدون جنگ آرزو شده که در آن به حقوق کودکان، حقوق زنان، دنیای سبز و حفاظت از محیط زیست احترام گذاشته شود، دنیایی که به توصیف شاعر « من رویایی دارم که غیر ممکن نیست...دنیایی که پاکه از تابلوهای ایست»

پیش از او نیز ابی در همین مراسم گفت که موسیقی مرزی نمی‌شناسد و او به عنوان یک خواننده می‌خواهد نقش خود در این زمینه را ایفا کند.

ابی میان اجرای آهنگ‌هایش در مراسم «موسیقی بدون مرز» گفت: «موسیقی بدون مرز است و من به عنوان یک خواننده می‌خواهم نقش در این بی‌مرزی موسیقی ایفا کنم.»

جشنواره زمستان طنطوره یک جشنواره سالانه است که در شهر باستانی العلا در نزدیکی مدینه منوره در پادشاهی عربی برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره در دسامبر 2018 برگزار شد و خوانندگان و هنرمندانی از سرتاسر جهان در این جشنواره شرکت کردند. در سومین دوره این جشنواره و برای اولین بار هفت خواننده ایرانی نیز در این جشنواره شرکت کردند و دو شب آخر این جشنواره به موسیقی ایرانی اختصاص یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید