در «شب‌های موسیقی فارسی» در سعودی هنرمندان ایرانی ترانه‌های ممنوع کشورشان را خواندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای اولین بار در جشنواره «زمستان در طنطوره» (موسیقی بدون مرز) که همه ساله در پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود، هنرمندان ایرانی در شهر العلا، موسیقی اجرا کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این جشنواره در گفت‌وگو با العربیه اظهار کرد، خوانندگان ایرانی در سعودی ترانه‌هایی را اجرا کردند که در ایران ممنوع است و این خیلی قابل توجه است.

در این جشنواره که از ماه دسامبر 2019 شروع شد و هنرمندان از تمام جهان اجرا کردند، دو روز (پنجشنبه 5 مارس و جمعه 6 مارس) را برای آوازخوانان ایرانی اختصاص دادند. شهرام شبپره، لیلا فروهر، شادمهر عقیلی، آرش، ابی، اندی و ساسی از جمله هنرمندان ایرانی بودند که در این جشنواره اجرا داشتند.

خوانندگان ایرانی تبار حاضر در جشنواره طنطوره
خوانندگان ایرانی تبار حاضر در جشنواره طنطوره

در این جشنواره، تعدادی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه نیز حاضر بودند.

سوزان، خبرنگار و یکی از شرکت‌کنندگان در این جشنواره به خبرنگار العربیه گفت: «من فکر می‌کنم این قدم مهمی است که سعودی برداشته و خوانندگان ایرانی را دعوت کرده که اجرا کنند، متاسفانه مملکت خودشان این اجازه را به آنان نمی‌دهد».

آثار باستانی مدین در طنطوره
آثار باستانی مدین در طنطوره

آرش عزیزی نویسنده ایرانی و یکی از شرکت‌کنندگان در این جشن نیز گفت:« به نظر من این واقعیت که خوانندگان ایرانی امروز در سعودی ترانه‌هایی را اجرا می‌کنند که در ایران ممنوع هستند، خیلی قابل توجه است و دیدیم که امشب ده‌ها تن از مردم این کشور (سعودی) با ترانه‌های فارسی رقصیدند و شاد بودند».

آرش عزیزی
آرش عزیزی

عبدالله یکی از شهروندان سعودی که در این برنامه شرکت کرده نیز در گفت‌وگو با العربیه اظهار کرد:« ما خوشحالیم که هنرمندان از کشورهای مختلف به کشور ما آمده و اجرا می‌کنند، برای من جالب است که آوازخوانان ایرانی را می‌بینم».

هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان در جشنواره موسیقی بدون مرز شرکت کردند
هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان در جشنواره موسیقی بدون مرز شرکت کردند

جشنواره زمستان در طنطوره (Winter at tantora) یا موسیقی بدون مرز از سال 2018 راه‌اندازی شد و‌ قرار است هر سال از دسامبر تا مارس در شهر العلا استان مدینه سعودی برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید