ابی در جشنواره طنطوره: موسیقی هیچ مرزی نمی‌شناسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابراهیم حامدی، خواننده ایرانی که با نام هنری «ابی» شناخته می‌شود، در شب‌های موسیقی فارسی جشنواره زمستان طنطوره در منطقه باستانی العلا پادشاهی عربی سعودی گفت که موسیقی مرزی نمی‌شناسد و او به عنوان یک خواننده می‌خواهد نقش خود در این زمینه را ایفا کند.

ابی میان اجرای آهنگ‌هایش در مراسم «موسیقی بدون مرز» گفت: «موسیقی بدون مرز است و من به عنوان یک خواننده می‌خواهم نقش در این بی‌مرزی موسیقی ایفا کنم.»

جشنواره زمستان طنطوره یک جشنواره سالانه است که در شهر باستانی العلا در نزدیکی مدینه منوره در پادشاهی عربی برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره در دسامبر 2018 برگزار شد و خوانندگان و هنرمندانی از سرتاسر جهان در این جشنواره شرکت کردند. در سومین دوره این جشنواره و برای اولین بار هفت خواننده ایرانی نیز در این جشنواره شرکت کردند و دو شب آخر این جشنواره به موسیقی ایرانی اختصاص یافت.

موسیقی زبان مشترک همه انسان‌هاست و همه فرهنگ‌ها و از این رو ابی‌، شادمهر عقیلی، لیلا فروهر، شهرام شب‌پره، اندی، آرش و ساسی مانکن به منطقه باستانی العلا در پادشاهی عربی سعودی رفته و در جشنواره «موسیقی بدون مرز» شرکت کرده و برای علاقه‌مندان خود در این سرزمین موسیقی ایرانی اجرا کردند.

تبادل فرهنگی میان فرهنگ‌های همسایه امری است که در طول تاریخ به شکل ممتد ادامه داشته و برای نمونه پنج دهه پیش نعمت‌الله آغاسی، خواننده ایرانی نیز یکی از آهنگ‌های فولکوریک را بازخوانی کرد تا نشان دهد، موسیقی هیچ مرزی نمی‎‌شناسد.

علاوه بر نعمت‌الله آغاسی، خوانندگان ایرانی بسیاری از جمله مهدی یراحی نیز برخی آهنگ‌های معروف موسیقی جهان عرب را بازخوانی کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید