سعودی به شهروندانش: اگر ایران بوده‌اید اطلاع دهید تا مجازات نشوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی از همه شهروندان این کشور خواست اگر در 14 روز گذشته در ایران بوده‌اند، موضوع را به اطلاع این وزارت برسانند تا مشمول مجازات نشوند.

این وزارت در صفحه توئیترش نوشت: «اگر در 14 روز گذشته در ایران بوده‌اید، قبل از روز شنبه 12 رجب 1441 مصادف با 7 مارس 2020 برای حفظ سلامتی خود، خانوتاده و جامعه موضوع را از طریق تماس با شماره 937 از داخل سعودی و 966920005937+ از خارج کشور اطلاع دهید تا مشمول مجازات نشوید.»


سعودی از 21 فوریه 2020 اعلام کرده بود در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم در این کشور را از سفر به ایران منع و اعلام کرد از ورود افرادی که در دو هفته گذشته در ایران بوده‌اند، جلوگیری می‌کند و هر شهروند سعودی که از ممنوعیت سفر به ایران تخلف کند، مشمول قوانین مربوط به سفر و دستورالعمل‌های مربوطه شده و به مدت 14 روز قرنطینه خواهد شد. بر همین اساس هر غیرسعودی که از این دستور العمل تخلف کند، اجازه ورود مجدد به این کشور را از دست خواهد داد.

در روزهای گذشته نیز یک مقام مسئول سعودی اقدام ایران به مهر نکردن گذرنامه شهروندان سعودی که به این کشور سفر می‌کنند را محکوم کرد و از همه سعودی‌هایی که در هفته‌های گذشته در ایران بوده‌اند، خواست این موضوع را به نهادی سعودی ذی‌ربط اطلاع دهند.

وزارت بهداشت سعودی در روزهای گذشته از ثبت 5 مورد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در میان افرادی خبر داد که به ایران رفته و از طریق بحرین یا کویت به سعودی برگشته‌اند و بعدا مشخص شد که آنها سفر خود به ایران را به نهادهای ذی‌ربط اطلاع نداده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید