شبه نظامیان حوثی کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی دوشنبه یک کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه وابسته به برنامه جهانی غذا را در استان الحدیده در غرب یمن هدف قرار دادند که در نتیجه آن کامیون آسیب دیده و خدمه مورد اصابت قرار گرفتند.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به نیروهای مشترک در بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی با کارگذاشتن بمب کنار جاده‌ای در خط الدریهمی یک کامیون حامل کمک‌های انسان دوستانه را هدف قرار دادند.

این کامیون در حالی هدف قرار گرفت که برای رفتن به مقصد تخلیه بار در این مسیر حرکت می‌کرد.

منابع بیمارستانی در الدریهمی انتقال دو تن از مجروحان این حمله به بیمارستان الدریهمی را گزارش کردند.

بنا به مرکز اطلاع‌رسانی تیپ‌های عمالقه اهالی الحدیده این عملیات «تروریستی» که حوثی‌ها انجام داده‌اند را محکوم کردند. حوثی‌ها با کارگذاشتن بمب کنار جاده‌ای در تلاشند تا کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی را منهدم کنند تا مانع از رسیدن امداد‌ها و کمک‌های ارسالی برنامه جهانی غذا به آسیب‌دیدگان و آوارگان الحدیده شوند.

شبه‌نظامیان حوثی همچنان به غارت و تعدی به کاروان‌های کمک‌های بشردوستانه ارسالی از سازمان‌های امدادرسان در الحدیده ادامه می‌دهند تا مانع از دسترسی مردم آسیب دیده از جنگ و رنج دیده از تحریم‌های شبه‌نظامیان به این کمک‌ها شوند.

حوادث حمله و تعدی شبه‌نظامیان حوثی به کارکنان کاروان‌های امدادرسان و کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به طور مکرر اتفاق افتاده که بارزترین آن حمله به کامیون کمک‌های وابسته به برنامه جهانی غذا در سپتامبر سال 2018 در الساحل الغربی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید