ارتش لیبی: «الوفاق» زندانیان را در نبرد علیه ارتش بکار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی بامداد دوشنبه 2 مارس 2020 گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به الوفاق را متهم کرد که با وعده عفو، تخفیف مجازات و آزادی به زندانیان، آنها در نبرد علیه ارتش به کار می‌گیرند.

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی، بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای در فیس‌بوک اعلام کرد که در راستای تحت پیگرد قرار دادن گروه‌های تروریستی در غرب طرابلس پایتخت لیبی، اسامه جویلی تروریست، قاچاقچی سوخت و فرمانده منطقه نظامی غرب نیروهای شبه‌نظامی الوفاق مورد شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت.

سخنگوی ارتش ملی لیبی افزود که در پی تلفات سنگین نیروهای الوفاق در روزهای گذشته جویلی مسئول به سربازی گرفتن زندانیان و محکومان در پرونده‌های جنائی از قبیل قتل و سرقت است که با وعده عفو، تخفیف مجازات و آزادی به این زندانیان و محکومان آنها را در نبرد علیه ارتش ملی لیبی به کار می‌گیرد.

ارتش ملی لیبی یکشنبه اعلام کرد که پس از درگیری‌های سنگینی با شبه‌نظامیان مسلح وابسته به گروه شبه‌نظامی الوفاق، نیروهایش منطقه العزیزیه واقع در جنوب طرابلس پایتخت را کاملا به کنترل خود درآورده‌اند.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود روزهای آینده شاهد بالاگرفتن درگیری‌های نظامی به شکلی متناقض با تلاش‌های سازمان ملل متحد باشد که همواره به محافظت از ادامه آتش‌بس و سعی برای تقویت و تثبیت آن دعوت کرده است.

فروپاشی آتش‌بس

با ازسرگیری درگیری‌های خشونت‌بار میان ارتش ملی لیبی و نیروهای الوفاق و به کار رفتن سلاح سنگین و موشک‌ها در روز جمعه آتش‌بس میان طرف‌های درگیر به طور رسمی و در اغلب محورهای طرابلس پایتخت و به ویژه در جنوب آن فروپاشید.

به طوری که غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به لیبی در کنفرانسی خبری از پیآمدهای فروپاشی آتش‌بس هشدار داده و نسبت به « تبدیل شدن نزاع در لیبی به جنگی منطقه‌ای همراه با دخالت‌ طرف‌های خارجی ابراز نگرانی کرد.

غسان سلامه تاکید کرد که ادامه روند مذاکره در زیر بمباران امکان‌پذیر نیست و باید به آتش‌بسی که در 12 ژانویه به امضا رسیده احترام گذاشته و مذاکرات را در 3 زمینه اقتصادی، سیاسی و نظامی ادامه داد.

شایان ذکر است در امتداد هفته‌های گذشته سازمان ملل متحد در قانع کردن طرف‌های نزاع برای مشارکت در گفتگوهایی که امیدوار است به ایجاد راهکاری مسالمت‌آمیز برای بحران لیبی به دور از دخالت‌های خارجی و راه حل‌های نظامی منجر شود، ناکام ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید