کشته شدن 48 تن از نیروهای طرفدار رژیم اسد در حملات ترکیه به شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شنبه 29 فوریه 2020 اعلام کرد که حملات هوایی و زمینی ترکیه به نیروهای رژیم سوریه و هم‌پیمانان آن در استان ادلب طی 24 ساعت گذشته باعث کشته شدن 48 تن از «نیروهای رژیم (اسد) و مسلحان طرفدار آن» شده است.

بنا به این گزارش جنگنده‌های سوریه و روسیه روز شنبه نیز به حملات هوایی‌شان علیه شهر استراتژیک سراقب در استان ادلب ادامه دادند.

شهر سراقب در شمال غرب سوریه از چند روز گذشته همچنان به کانون تشدید جنگ میان نیروهای رژیم دمشق و مخالفان سوری مورد حمایت ترکیه تبدیل شده است.

از سویی فاسیلی نیبینزیا سفیر دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه طی نشست این شورا تاکید کرد که روسیه «همراه با تمامی طرف‌هایی که مایل باشند» در منطقه ادلب در شمال غرب سوریه «آمادگی‌دارد تا در جهت کاهش تنش‌ها همکاری کند».

این دیپلمات روسی همچنین به «بدتر شدن و به شدت پرتنش شدن اوضاع» در منطقه ادلب اذعان کرد.

سفیر دائم روسیه در نشست فوق‌العاده شورای امنیت که با دعوت بریتانیا، آمریکا، آلمان، فرانسه، بلژیک، استونی، جمهوری دومنیکان برگزار شد، گفت که « در حال حاضر یک هیأت روسی با هدف آرام کردن اوضاع به آنکارا رفته است».

طی نشست شورای امنیت که از آغاز ماه فوریه تاکنون ششمین نشست درباره سوریه است، نبینزیا مجددا تاکید کرد که مسکو در حملات روز پنج‌شنبه که به رژیم دمشق نسبت داده شده و در آن 34 تن از سربازان ترکیه کشته شدند، «مشارکت نکرده است».

سفیر روسیه اشاره کرد که « ترک‌ها به طور مستمر روس‌ها را از موقعیت مکانی نیروهایشان مطلع می‌کنند و این داده‌های مکانی برای تضمین امنیت «سربازان ترکیه»به ارتش سوریه انتقال داده می‌شد. او افزود که «مختصات مکانی» مواضع نیروهای ترکیه که در حملات روز پنج‌شنبه هدف قرار گرفتند به طرف روسی «تحویل داده نشده بودند».

ترکیا اما توضیح روسیه درباره اینکه نیروهای ترکیه در زمان حمله هوایی نیروهای رژیم سوریه به استان ادلب همراه با «گروه‌های تروریستی» بوده‌اند را رد کرد.

خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه جمعه در این‌باره گفت:« مایلم به اطلاع برسانم که در هنگام حمله، هیچ‌گونه گروه‌های مسلحی در اطراف نیروهای نظامی‌ ما وجود نداشتند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید