سعودی ورود اتباع کشورهای خلیجی به مکه و مدینه را به طور مؤقت تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی جمعه 28 فوریه 2020 ورود شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی به شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره را به طور مؤقت تعلیق کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه سعودی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ریاض در راستای عمل به توصیه‌های بهداشتی استثنایی مربوط به ویروس کرونا و اتخاذ تدابیر لازم و بالاترین استانداردهای پیشگیرانه برای محافظت از بهداشت مسافران به مقصد شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره، تصمیم گرفت، ورود شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی به این دو شهر را به طور مؤقت تعلیق ‌کند.

وزارت خارجه سعودی افزود، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی که بیش از 14 روز متوالی از آغاز اقامت آنها در کشور سعودی سپری شده و هیچ‌گونه علائمی مبنی بر ابتلای آنها به ویروس جدید کرونا مشاهده نشده است از این تعلیق مستثنی هستند.

دولت سعودی همچنین تاکید کرد که از نزدیک و به طور مستمر تحولات مربوط به انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن را دنبال می‌کند.

بیانیه وزارت خارجه سعودی که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده، به شرح ذیل است: «پادشاهی عربی سعودی پیرو بیانیه صادره از سوی این وزارتخانه به تاريخ 2 / 7 / 1441هـ، مصادف با 26 / 2 / 2020م، درباره تحولات انتشار ویروس جدید کرونا (COVID-19)، و در راستای عمل به توصیه‌های بهداشتی استثنایی مربوط به ویروس کرونا و اتخاذ تدابیر و کاربرد بالاترین استانداردهای پیشگیرانه برای محاصره ویروس، جلوگیری از شیوع آن در سطح محلی و جهانی و محافظت از بهداشت مسافران به مقصد شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره، تصمیم گرفت ورود شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی به این دو شهر را به طور مؤقت تعلیق ‌کند.

این اقدام سعودی در راستای تقویت اقدامات پیشگیرانه مبنی بر فراهم کردن بالاترین درجه‌های محافظتی و کاربرد استانداردهای ایمنی به منظور حفظ وضعیت بهداشتی و سلامت مسافران مسجد الحرام و مسجد نبوی شریف و در سایه اوضاع بهداشتی استثنائی کنونی موجود در بعضی از کشورهای برادر عضو شورای همکاری خلیجی اتخاذ شده است.

بنا بر این تصمیم ورود شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی به شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره به طور مؤقت تعلیق می‌شود. شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی که بیش از 14 روز متوالی از آغاز اقامت آنها در پادشاهی عربی سعودی سپری شده و هیچ‌گونه علائمی مبنی بر ابتلای آنها به ویروس جدید کرونا تشخیص داده نشده از این تعلیق مستثنی هستند و در طول مدت تعلیق آن دسته از آنها که مایل به انجام عمره یا زیارت مسجد نبوی هستند می‌توانند از طریق وب‌سایت وزارت حج و عمره برای گرفتن مجوز ورود اقدام کنند».

در بخش پایانی این بیانیه آمده است که «دولت پادشاهی عربی سعودی تاکید می‌کند که از نزدیک و به طور مستمر تحولات مربوط به انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن را دنبال کرده و با توجه به داده‌ها و تحولات جدید تدابیر پیشگیرانه را مورد بازبینی قرار داده و در صورت نیاز کلیه اقدامات اضافی برای این منظور را اتخاذ خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید