زخمی شدن چند تن از سربازان رژیم اسد در حملات هوایی اسرائیل به القنیطره سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های رژیم سوریه شامگاه پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 از حمله هوایی بالگردهای اسرائیلی به مواضع نیروهای اسد در مناطق القحطانیه، الحریه و القنیطره و زخمی شدن 3 تن از سربازان رژیم سوریه خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) پنج‌شنبه در گزارشی در این‌باره اعلام کرد که بالگردهای ارتش اسرائیل از فراز بلندی‌های جولان اشغالی نقاط استقرار ارتش سوریه در مناطق القحطانیه، الحریه و شهر آزاد شده القنیطره را با موشک هدف قرار دادند که در نتیجه این حمله 3 تن از سربازان کشته شدند.

این حملات چند ساعت پس از آن انجام می‌شود که اسرائیل عماد الطویل مسئول ساختارهای زیربنایی ایران در سوریه و از افراد نزدیک به حزب الله لبنان را در عملیاتی هدف قرار داده و کشت.

حملات اسرائیل و سکوت ایران

شایان ذکر است در ماه جاری حملاتی که به اسرائیل نسبت داده شده باعث کشته شدن 7 تن از نیروهای رژیم سوریه و سپاه پاسداران ایران در سوریه شده است.

اسرائیل چندین سال است که در سایه سکوت عملی ایران همواره حملاتی هوایی‌ را علیه اهدافی ایرانی و گروه‌های طرفدار ایران در سوریه انجام داده است.

اسرائیل همچنین از آغاز بحران سوریه در سال 2011 تاکنون تعدادی از حملات هوایی را در خاک سوریه انجام داده که طی آن مواضع نیروهای رژیم سوریه و اهدافی متعلق به ایران و حزب الله را هدف قرار داده است.

در این راستا اسرائیل همواره تاکید کرده که به مقابله با تلاش‌های ایران برای تقویت حضور نظامی‌اش در سوریه و ارسال اسلحه پیشرفته به حزب الله لبنان ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید