تاکید وزارت بهداشت سعودی بر عدم وجود مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی جمعه 28 فوریه 2020 تاکید کرد که هیچ‌گونه مورد ابتلای به ویروس کرونای جدید در این پادشاهی وجود ندارد و سعودی به حداکثر تلاش‌هایش برای پیشگیری از انتقال این بیماری به خاک این کشور ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) سخنگوی وزارت بهداشت این پادشاهی همچنین بر ادامه تلاش‌ها برای اجرایی کردن بالاترین سطح آمادگی‌ها و احتیاط‌ها از طریق اتخاذ مجموعه‌ای از اقدامات پیشگیرانه لازم با هماهنگی و همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی در گذرگاه‌های مختلف مرزی که تعامل ایده‌آل با این ویروس را در پی داشته باشد، تاکید کرد.

وزارت بهداشت سعودی با اشاره به احساس مسئولیت دولت پادشاهی عربی سعودی برای محافظت از شهروندان، عمره گزاران و زائران اماکن مقدسه در این کشور از عموم خواست تا به مجموعه اقداماتی که در راستای این مسئولیت توسط سعودی اتخاذ شده است توجه کنند.

تحسین سازمان بهداشت جهانی

در همین رابطه دفتر منطقه‌‌ای خاورمیانه سازمان بهداشت جهانی (WHO) اقدامات و تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت پادشاهی عربی سعودی در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن را مورد تحسین قرار داد.

در همین راستا ریک برینان مدیر منطقه‌ای عملیات‌های اورژانس‌ سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تدابیر اتخاذ شده از سوی سعودی و سایر کشورها در لغو یا به تاخیر انداختن مراسم‌ها و تجمع‌های بشری با هدف تسریع در روند اتخاذ کلیه اقدامات پیشگیرانه‌ای است که به سعودی این فرصت را خواهد داد تا تدابیر منع انتشار ویروس کرونا در میان افراد مایل به انجام سفر عمره و زیارت را تقویت کند.

الازهر اقدامات پیشگیرانه سعودی در برابر کرونا را تحسین کرد

از سویی دانشگاه الازهر مصر اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه‌‌ای که از سوی سعودی برای ممانعت از انتقال و انتشار ویروس کرونا در میان مسافران عمره‌گزار و زائران اتخاذ شده را تحسین کرد.

الازهر ضمن تاکید این که انجام این اقدامات مجاز است و برای حفظ خویشتن واجب است از همه خواست تا جانب احتیاط را رعایت کرده و از توصیه‌های پیشگیرانه پیروی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید