سعودی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا سفر عمره را به طور موقت تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی شامگاه چهارشنبه 26 فوریه 2020 در راستای تدابیر پیشگیری از انتشار بیماری ابتلا به ویروس کرونای جدید (19-COVID) ورود به این کشور به منظور انجام سفر عمره و زیارت مسجد نبوی شریف را به طور مؤقت تعلیق کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه سعودی همچنین مطابق با استانداردها و توصیه‌های کارشناسان متخصص بهداشتی در سعودی ورود به این پادشاهی از طریق اعطای روادید توریستی برای کسانی که از کشورهای با ریسک بالای انتشار ویروس کرونا به این کشور می‌آیند را متوقف کرد.

وزارت خارجه سعودی در این بیانیه اعلام داشت که کاربرد کارت ملی از سوی شهروندان سعودی و شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیجی برای تردد از و به مقصد سعودی را تعلیق کرده است.

وزارت خارجه سعودی همچنین گفت، اتباع سعودی موجود در خارج در صورتی که با استفاده از کارت ملی از کشور خارج شده باشند و همینطور اتباع کشورهای شورای همکاری که هماکنون در داخل پادشاهی سعودی هستند اگر مایل به بازگشت به کشورهایشان هستند چنانچه با کارت ملی‌شان وارد خاک سعودی شده باشند از این (تصمیم) مستثنی هستند.

وزارت خارجه سعودی در ادامه توضیح داد که این گونه تدابیر با هدف امکان تحقیق و آگاهی طرف‌های ذیربط در گذرگاه‌های مرزی درباره کشورهایی است که مسافر قبل از ورود به سعودی به آنها مسافرت کرده است تا تدابیر پیشگیرانه در تعامل با مسافرانی که از آن کشورها به سعودی می‌آیند اتخاذ شود.

«تدابیر موقت»

سعودی نیز ضمن تجدید حمایت این کشور از تمامی تدابیر بین‌المللی اتخاذ شده برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد که این تدابیر موقت است و به طور مستمر از سوی طرف‌های متخصص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

افزون بر این وزارت خارجه سعودی از شهروندان این کشور خواست تا به کشورهایی که با شیوع ویروس کرونای جدید (19-COVID) مواجه هستند، مسافرت نکنند.

وزارت خارجه سعودی با توضیح این که طرف‌های متخصص در زمینه بهداشت این کشور، تحولات انتشار ویروس کرونای جدید (19-COVID) را از نزدیک پیگیری می‌کنند، بر ضرورت اجرای استانداردهای بین‌المللی به کار رفته و همچنین حمایت از تلاش‌های کشورها و سازمان‌های بین‌المللی بویژه سازمان بهداشت جهانی (WHO) با هدف منع انتشار ویروس، محاصره و نابودی آن تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است که تدابیر اخیر این وزارتخانه با هدف تکمیل تلاشهایی است که پیش از این و با هدف فراهم ساختن بالاترین سطح محافظت از ایمنی شهروندان و مقیمان و هر کسی که به منظور ادای مناسک عمره، زیارت مسجد نبوی یا با هدف توریستی قصد سفر به خاک سعودی را داشته باشد، اتخاذ شده است.

همچنین در ادامه گفته شده که اینگونه تدابیر با هدف پیشگیری و ممانعت از انتشار و رسیدن ویروس کرونای جدید (19-COVID) به پادشاهی سعودی اتخاذ می‌شود.

«در سعودی کرونا وجود ندارد»

شایان ذکر است سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی چهارشنبه ادعاهای وارده مبنی بر شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در این کشور را تکذیب کرد.

سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی در بیانیه‌ای گفت:« توئیت جعلی منتشر شده در رابطه با تشخیص یک مورد ابتلای به ویروس کرونا در شهر الدمام صحت ندارد»، و از همگان خواست تا در صورت وجود هر گونه سئوالی درباره ویروس با @SaudiMOH937 در ارتباط باشند و اطلاعات را تنها از منابع رسمی آن دریافت کنند و از شایعات پیروی نکنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید